۱
توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 35262
سه شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۹
یک بام و دو هوا در وزارت ورزش و جوانان؛
چرا قهرمانی جهان آن هم در خاک آمریکا پاداش ندارد؟!
متاسفانه شنیده می شود که در آیین نامه پاداش قهرمانان ورزشی ایران جایی برای افتخار آفرینان کشتی در رقابت‌های جام جهانی آمریکا وجود ندارد!
چرا قهرمانی جهان آن هم در خاک آمریکا پاداش ندارد؟!
خط نیوز , مسعود پاشنا: هفته گذشته تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۵ آمریکا موفق شد با شکست مقتدرانه تیمهای ترکیه، بلاروس، آذربایجان و تیم آمریکا در دیدار فینال، عنوان قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند و برای چهارمین بار قهرمان این رقابتها شود.

قهرمانی وقتی دلچسب و پررنگ تر شد که در خاک آمریکا به دست آمد . در ضمن در این رقابتها کشتی گیران دلاور کشورمان آنچنان پرصلابت ظاهر شدند که تعجب همگان را در پی داشت و حریفانشان را با نتایج خیره کننده یکی پس از دیگری با قدرت شکست دادند و سزاوارانه قهرمان جام جهانی شدند.

متاسفانه شنیده می شود که به احتمال زیاد پاداشی به این دلاور مردان تعلق نمی گیرد که این مسئله در جای خود شگفت آور است. گفته می شود که در آیین نامه پاداش قهرمانان ورزشی ایران جایی برای افتخار آفرینان کشتی در رقابت‌های جام جهانی آمریکا وجود ندارد!

هر چند در پی قهرمانی تیم ایران، حسین هدایتی مالک شرکت استیل آذین ایرانیان و از حامیان و علاقمندان به ورزش،هدیه ای را به ملی پوشان آزادکار اهداء کردکه البته این موضوع ربطی به مسئولان ندارد.

با این که چند روزی از بازگشت کشتی گیران ایران و قهرمانی آنها در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد در آمریکا نگذشته که این قهرمانان باید با واقعیتی تلخ روبرو شوند؛ واقعیتی که خستگی این رقابت‌های دشوار را بر تن آنها می گذارد و می‌تواند سبب کم‌رنگ شدن انگیزه‌ آنها برای رویدادهای بعدی باشد.

ظاهرا طبق این آئین‌نامه، جلوی نام جام جهانی لس آنجلس و در بخش پاداش، کلمه “تعلق نمی‌گیرد” ثبت شده و این در حالی است که معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در زمان بازگشت تیم ملی در فرودگاه اعلام کرد “قهرمانان کشتی طبق آئین‌نامه پاداش می‌گیرند.”

این که یک ورزشکار دیگر باید به چه سطحی از موفقیت دست پیدا کند تا به او پاداش تعلق گیرد، سوالی است که بر اساس این آیین نامه مطرح می‌شود.

اکنون پرسش این است : آیا قهرمانی در رقابت‌های کشتی آزاد در خاک آمریکا و پیروزی برابر کشور میزبان دلیلی برای دادن پاداش نمی‌شود؛ رقابتهایی که مردم را خوشحال کرد و حتی پیام مقام معظم رهبری را هم در پی داشت.

گفتنی ست که تا بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو حدود ۱۵ ماه زمان مانده و ۵ ماه دیگر کشتی‌گیران باید سهمیه های المپیک را کسب کنند اما این بی‌توجهی می‌تواند سبب لطمه خوردن ورزش اول ایران شود که البته شاید این اصطلاح “ورزش اول” تنها در لفظ درست است تا عمل؟

درواقع روزهایی که در المپیک ریو به دنبال مدالهای کشتی خواهیم بود تا کاروان ایران دست خالی از مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان بازنگردد، باید امروز که به پرافتخارترین ورزش ایران بی توجهی شد را بیاد آوریم.

سوال وقتی پررنگ می شود که دادن حواله خودرو به اعضای تیم ملی فوتبال برای حضور در جام جهانی و اعضای تیم ملی والیبال برای کسب رتبه چهارمی در لیگ جهانی این سوال را در ذهن مطرح می‌کند که افتخار آفرینان کشتی در کجای ورزش ایران قرار دارند و چرا ضوابط و آئین‌نامه شامل حال برخی رشته ها می‌شود ولی شامل کشتی گیران پرتوانی که قهرمانی جهان را در خاک آمریکا به چنگ آورده اند نمی شود؟

به هر روی امیدواریم مسئولان محترم به این امر مهم توجه بیشتری داشته باشند و به جای ایجاد فضای دلسردی، شرایطی را ایجاد کنند که قهرمانان پرافتخار با روحیه ای دو چندان در رقابتهای بعدی جهانی حضور یابند .
/جهان
Share/Save/Bookmark
 
سید
۱۳۹۴-۰۳-۲۵ ۱۳:۵۶:۵۳
درد نکند !!! (1515)