توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66574
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷
در نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه مطرح شد
رای پرونده‌های تعاونی اعتباری وحدت و شرکت یونیک فاینانس صادر شد
نشست خبری ذبیح الله خدائیان سخنگوی قوه قضاییه امروز (سه شنبه ۱۶ آذرماه) در حال برگزاری است در این جلسه همچنین مطرح شد رای پرونده‌های تعاونی اعتباری وحدت و شرکت یونیک فاینانس صادر شده است.
رای پرونده‌های تعاونی اعتباری وحدت و شرکت یونیک فاینانس صادر شد
نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه هم اکنون به صورت زنده از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت (https://www.aparat.com/simayeedalat/live) پخش می‌شود. مهم‌ترین بخش‌های اظهارات سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری به شرح زیر است.

به گزارش میزان، سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اقدامات قوه قضاییه برای بازگشت ایرانیان مقیم خارج از کشور، گفت: معاون اول و دادستان کل کشور مسئولیت پیدا کردند در این راه به دولت کمک کنند.

وی افزود: ریاست جمهوری هم قبلا بر بازگشت ایرانیان و سرمایه گذاری در کشور تاکید کردند، بنابراین منعی ندارند.

خدائیان تصریح کرد: ممکن است برخی افراد مرتکب جرمی شده بودند، چنانچه جرمی مرتکب شده باشند به آن رسیدگی می‌شود. تعداد پرونده‌های ایرانیان خارج از کشور خیلی محدود است و منعی برای ورود ایرانیان وجود ندارد
صدور رای پرونده تعاونی اعتباری وحدت و شرکت یونیک فاینانس
سخنگوی دستگاه قضا گفت: در پرونده تعاونی اعتباری وحدت نسبت به جمع آوری اموال این تعاونی اقدام شد.

وی با بیان اینکه طلب ۹۹ درصد از طلبکاران پرداخت شد، ادامه داد: جعفر طباطبایی به دو فقره ۲۰ سال و ۲ سال حبس و جزای نقدی و رد مال محکوم شد.

خدائیان تصریح کرد: در پرونده دیگر شرکت یونیک فاینانس مرتکبان از طریق عضوگیری در شرکت‌های هرمی وجوه زیادی از مردم گرفته بودند که به حکم نهایی منجر شد. محسن درخشان فر به ۲۰ سال حبس و جزای نقدی، مجید فریدی به ۵ سال حبس و مصطفی الماسی به ۵ سال حبس محکوم شدند
جزییات حکم کلاهبرداران شبکه‌ای
سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری گفت: رای یکی از پرونده‌های مفسدین اقتصادی که افراد اقدام به کلاهبرداری شبکه‌ای می‌کردند صادر شد.

وی افزود: علیرضا برخوردار کاشانی به ۱۵ سال حبس، جزای نقدی و رد مال یک میلیون و سیصد هزار یورو محکوم شد. مجید اسکندری به ۱۵ سال حبس و جزای نقدی و امین پورمتین به ۵ سال حبس و رد مال و هشت نفر دیگر به حبس‌های یک تا سه سال و رد مال و جزای نقدی محکوم شدند.
Share/Save/Bookmark