توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71497
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۸
هشدار افزایش مصرف برق کرمانشاه در روزهای آینده
معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از احتمال افزایش مصرف برق استان طی روزهای آینده و با گرم شدن هوا خبر داد.
هشدار افزایش مصرف برق کرمانشاه در روزهای آینده
همایون رحیمی ، با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر گرم شدن هوای کرمانشاه در روزهای پایانی هفته و اوایل هفته آینده، درباره افزایش مصرف برق در این روزها هشدار داد.

وی با بیان اینکه روزهای پنجشنبه و جمعه(۱۴ و ۱۵ تیر) چون بسیاری از ادارات، دستگاه‌ها و بخش‌های مختلف تعطیل است مشکل جدی نداریم، افزود: این احتمال وجود دارد که روز شنبه(۱۶ تیر) بیشترین مصرف امسال رقم بخورد.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین پیک مصرفی از ابتدای فصل گرمای امسال در کرمانشاه ۸۲۹ مگاوات بوده، خاطرنشان کرد: البته هنوز رکورد ۸۶۳ مگاواتی سال گذشته را پشت سر نگذاشته ایم.

به گفته رحیمی، پیک مصرف برق در استان کرمانشاه معمولا ۱۵ تا ۲۵ مرداد ماه رخ می‌دهد.

وی از مشترکان درخواست کرد در روزهای آتی با توجه به احتمال افزایش مصرف برق، حتما مدیریت مصرف را خصوصاً در ساعات پیک که در کرمانشاه بین ساعت ۱۳ تا ۱۶ و همچنین ساعت ۲۰ تا ۲۲ است در دستور کار داشته باشند.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه عدم استفاده از وسایل برقی پُرمصرف در ساعات پیک مصرف و همچنین استفاده از دمای آسایش در سیستم‌های سرمایشی را مهمترین راهکار مدیریت مصرف برق اعلام کرد.

بر اساس اعلام هواشناسی استان، دمای هوای شهر کرمانشاه در روزهای پایانی هفته تا ۴۲ درجه سانتی‌گراد و در نواحی گرمسیر تا حدود ۴۹ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید که گرمترین دما از ابتدای امسال است.
Share/Save/Bookmark