توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69977
دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۰۸
خرید گوشت مرغ منجمد مازاد بر تولید در کرمانشاه آغاز شد
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه گفت: از امروز کار خرید گوشت مرغ منجمد مازاد بر تولید و نیاز بازار در همه سویه‌ها از مرغداران در استان آغاز شده است.
خرید گوشت مرغ منجمد مازاد بر تولید در کرمانشاه آغاز شد
«علی قربانی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام استان به قیمت هر کیلوگرم ۷۳ هزار تومان درب سردخانه و به صورت علی الحساب، از این آمادگی برخوردارست که گوشت مرغ منجمد مازاد بر تولید و نیاز بازار در این استان را از مرغداران خریداری کند.

وی با بیان اینکه گوشت مرغ نژاد آرین به ازای هر کیلوگرم ۱۲ درصد بیشتر از مرغداران خریداری می شود، افزود: این شرکت وجوه ناشی از خرید را به صورت نقدی و یا تهاتر با نهاده های دامی به مرغداران پرداخت می کند.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه ادامه داد: این شرکت از یک ماه گذشته آماده خرید مرغ مازاد مرغداران بود ولی به دلیل کشش خوب بازار بیشتر آنان ترجیح دادند تا تولیدات خود را روانه بازار مصرف کنند.

قربانی افزود: خرید و ذخیره سازی طبق ضوابط و مجوزهای ابلاغی بدون محدودیت زمانی و با هدف حمایت از تولید در هنگام اشباع بازار و ذخیره سازی برای مواقع و شرایط موردنیاز صورت گرفته و ادامه خواهد داشت.

خرید گوشت مرغ منجمد مازاد بر تولید در کرمانشاه آغاز شد

وی با بیان اینکه تاکنون چهار تن از تولیدات مرغداران خریداری شده است یادآور شد: این شرکت آمادگی خرید مرغ منجمد مازاد برنیاز بازار را داشته و مرغداران برای انجام این امر با داشتن معرفی نامه از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه و مراجعه به اداره کل پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه نسبت به انعقاد قرارداد و فروش تولید خود اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، در استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت، نزدیک به ۶۰۰ مرغداری صنعتی گوشتی فعالیت می کند، که در ماه به طور میانگین نزدیک به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در آنها صورت می گیرد.

میزان گوشت مرغ مصرفی استان کرمانشاه روزانه ۱۳۰ تن است و این در حالی است که در استان روزانه ۱۸۳ تن لاشه گوشت مرغ تولید می شود که مابقی آن به سایر استان ها صادر می شود.Share/Save/Bookmark