توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67169
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۹
چهار نکته پیرامون فایل صوتی فرماندهان سپاه
در زمان تشکیل جلسه مذکور هنوز فسادی محرز نشده بود و فرمانده وقت سپاه برای اولین بار از میزان بدهی این شرکت به سپاه مطلع می‌شود. طبیعی است باقی اسامی مطرح شده در این فایل صوتی نیز از شکل‌گیری این فساد مطلع نبوده‌اند.
چهار نکته پیرامون فایل صوتی فرماندهان سپاه
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز، حامد موفق، از فعالان رسانه ای در صفحه اینستاگرام خود به بهانه انتشار فایل صوتی فرماندهان سپاه نوشت:

در این فایل صوتی معاون اقتصادی سپاه گزارش بدهی یک مجموعه اقتصادی به نیروی قدس سپاه را به فرماندهی وقت سپاه ارائه می‌کند.

فرمانده وقت سپاه نیز همان‌جا اعلام می‌کند افراد خاطی یا باید پول جابجا شده را برگردانند یا کارشان به مجموعه قضایی نیروهای مسلح خواهد افتاد و حفاظت سپاه!

رهگیری همین بدهی باعث کشف یک فساد مالی در یکی از شرکت‌های مرتبط با سپاه می‌شود. متخلفان نیز سالها پیش، هم محکوم به زندان شدند و هم محکوم به رد مال.

اما چهار نکته در این باب:

اول؛ فساد در هیچ مجموعه‌ای قابل دفاع نیست و همه باید نسبت به آن حساس باشند.

دوم؛ فساد ذکر شده توسط خود سپاه کشف و برخورد شده.

سوم؛ در زمان تشکیل جلسه مذکور هنوز فسادی محرز نشده بود و فرمانده وقت سپاه برای اولین بار از میزان بدهی این شرکت به سپاه مطلع می‌شود. طبیعی است باقی اسامی مطرح شده در این فایل صوتی نیز از شکل‌گیری این فساد مطلع نبوده‌اند.

چهارم؛ افراد یاد شده در فایل صوتی پس از اطلاع از فساد، تلاش می‌کنند زمینه شفافیت و محاکمه خاطیان را فراهم کنند. به عنوان نمونه در یک مورد قالیباف تدبیری به خرج می‌دهد تا یکی از متخلفان که به خارج از کشور فرار کرده بود باز گردد و دادگاهی شود.

پی‌نوشت: منتشرکنندگان این فایل صوتی هرچند نیت خیری نداشتند اما خدمتی که در نشان دادن اراده مقابله با فساد در سطوح عالی سپاه کردند بی‌نظیر است‌. این فایل نشان می‌دهد فرماندهان سپاه در جلسه‌ای که قطعا جای اظهارات پوپولیستی نیست برای برخورد با فساد در هر سطحی جدی هستند و نتایج دادگاه متخلفان نیز گواه این مدعاست
Share/Save/Bookmark