توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71524
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۲
رئیس جمهور منتخب:
آماده خدمتگزاری به ملت شریف ایران هستم/ آزمون بزرگ عبور کشور از تنگناها را پیش رو داریم
رئیس‌جمهوری منتخب با بیان اینکه آزمون بزرگ عبور ایران از تنگناها، چالش‌ها و بحران‌ها را پیش رو داریم، گفت:‌ آماده خدمتگزاری به ملت شریف ایران هستم و تعهد می‌دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و دردهای شما باشم.
آماده خدمتگزاری به ملت شریف ایران هستم/ آزمون بزرگ عبور کشور از تنگناها را پیش رو داریم
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز، «مسعود پزشکیان» عصر شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ در جمع مردم و اعضای ستادهای انتخاباتی خود در حرم مطهر امام خمینی(ره) افزود: من به دستور خداوند متعهدم و تعهد می دهم همچنان گوش شنوایی برای شما و درد های شما باشم.

وی با بیان اینکه کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است، تصریح کرد: در پی آن هستم که با تفاهم و همکاری با مجلس تنش را دور کنم.

رئیس جمهوری منتخب افزود: چون ماه محرم نزدیک است، فلسفه عاشورا را به شما خواهم گفت. یکی از علل اصلی عاشورا این بود که یک عده وعده کردند که امام حسین (ع) بیاید اما به وعده خود عمل نکردند.

پزشکیان تاکید کرد: به امام حسین(ع) گفتند بیا، اما او را تنها گذاشتند و ایشان ماند و ۷۲ تن. این باعث خلق عاشورا شد و ۱۴۰۰ سال است که این خون همچنان جریان دارد.

پزشکیان ادامه داد: بنده از همه شما با تمام وجود تشکر می کنم؛ لطف کردید حضور پیدا کردید و شور و شوق آفریدید و ما را هم شرمنده خودتان کردید؛ من شرمنده شما هستم.

رئیس جمهوری منتخب تصریح کرد:‌ من در این انتخابات وعده دروغ ندادم؛ من حرفی نزدم که فردا نتوانم به آن عمل کنم و بعد مشخص شود که دروغ بوده است.

پزشکیان افزود: سالهاست که می آییم و پشت تریبون می ایستیم و وعده می دهیم و بعد هم به وعده هایمان عمل نمی کنیم؛ این بزرگترین اشکالی است که ما مسئولان داشته ایم
رئیس جمهوری منتخب گفت:‌ در این روندی که پیش آمد و انتخابات به طور آرامی برگزار شد و آراء به درستی قرائت شد، اول باید از مقام معظم رهبری تشکر کنیم که اگر ایشان نبود، تصور نمی کنیم از این صندوق ها اسم من در می آمد و این هدایتی بود که رهبری داشتند.

پزشکیان تصریح کرد: من اینجا در مرقد امام(ره) با امام شهیدان پیمان می بندم که راه امام(ره) و راه شهیدان را ادامه دهم. ما خاک پای همه مردم ایران هستیم. ما آمده ایم تا خدمتگزار همه شما مردم ایران باشیم.

رئیس جمهوری منتخب ادامه داد: من رأی شما را طوقی سنگین بر گردن خود می دانم و تعهد می دهم که همچنان گوش شنوایی برای سخنان شما و صدای بی صدایان و طردشدگان باشم.

پزشکیان گفت:‌ به فرموده امام علی(ع)، از گفتن سخن حق یا مشورت دادن عادلانه خودداری نکنید زیرا من خود را بالاتر از اینکه خطا کنم نمی دانم.

وی افزود: کار دولت منتخب در این شرایط خطیر دشوار است مگر اینکه لطف خداوند و محبت شما چاره ساز شود.


رئیس جمهوری منتخب گفت: من زین پس دنبال پیشبرد گفت وگو، همگرایی، وفاق ملی در حکومت برای بازگشت به مردم و اهتمام به مسائل جامعه در همه عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و احتماعی خواهم بود. سخن امام (ره) را راه عمل خود می کنم که فرمود: ما همه با هم باشیم، ممکلکت از خودتان است پس چرا یکی به این طرف می کشد یکی به آن طرف؟

پزشکیان افزود: در پی آن هستم تا با همکاری با همه ارکان حاکمیت مجلس و قوه قضائیه واگرایی را از سیاست و حکمرانی دور کنم.

وی گفت:‌ ملت آگاه و عزیز ایران، پیروزی‌تان مبارک باد. کار را تمام کردید و گامی بلند و گامی بلند در مرحله دوم انتخابات برداشتید. فرصتی برای ایران آفریدید و امید و نشاط را به فضای نارضایتی و آزردگی و دلمردگی جامعه بازگرداندید. از همه شما سپاسگزارم. در خلق این امید و تحول و اصلاح، شما که به رویکرد و راه من و یا نامزد رقیب رای دادید، یا در این انتخابات نیامدید، برای من برابرید.

پزشکیان افزود:‌ آزمون بزرگ، عبور ایران از تنگناها و چالش‌ها و بحران‌ها پیش روی ما است.

وی ادامه داد: قدردان وسعت نظر و گره‌گشای مقام معظم رهبری هستم که در این انتخابات عرصه را برای مشارکت و رقابت و سلامت و نقش‌آفرینی بیشتر گشودند.

پزشکیان تصریح کرد: در این عرصه مراجع و عالمان دین، اندیشمندان و دانشمندان، استادان، دانشجویان و فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر و اندیشه، پزشکان، زنان، روستاییان و کارگران و خانواده معظم شهدا، اصناف و بازاریان و کارآفرینان و ... بودند که همه جا را میدان گفت‌ وگو برای ایران کردند. حاصل تلاش‌ها رسیدن به فصلی نو برای خدمت به ایران شد.

وی افزود: امروز سرآغاز فصل نو است، فصل ماندن مردم در صحنه و التزام به بازگشت به مطالبات و فصل عمل کردن من به تعهدها.
Share/Save/Bookmark