توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66926
سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰
امیری‌مقدم: کرمانشاه باید به قطب سرمایه‌گذاری غرب کشور تبدیل شود
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مسیر سرمایه‌گذاری در استان باز خواهد بود، گفت: باید تمام موانع و مشکلات را رفع کرد و هر کسی که برای جذب سرمایه‌گذاری مانع ایجاد کند بداند جایش در دل مردم کرمانشاه نیست.
امیری‌مقدم: کرمانشاه باید به قطب سرمایه‌گذاری غرب کشور تبدیل شود
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، امیری مقدم استاندار جدید کرمانشاه ظهر امروز در مراسم معارفه استاندار جدید و تکریم استاندار سابق کرمانشاه در سرسرای شهدای دولت استانداری با بیان اینکه من فرزند استان کرمانشاه و از جنس مردم این استان هستم، اظهار کرد: باید عملیات خدمت به استان را شروع کنیم و با تداوم در آن فقط هدف خود را که رفع مشکلات استان است را دنبال کنیم.

وی با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب برای خدمت به مردم و تأکیدات ویژه رئیس جمهور در خصوص ایجاد اشتغال در استان، گفت: آقای رئیس جهمور معتقد است استان کرمانشاه بسیار بر گردن کشور حق دارد.

استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت‌های این استان همچون بافت جوان جمعیت، آماده بودن زیرساخت‌های مختلف، وجود شهرک‌های صنعتی متعدد، برزگراه کربلا، راه آهن، ذخایر نفتی، ظرفیت‌های کشاورزی، دامپروری، باغداری و گردشگری، گفت: با این همه ظرفیت استان کرمانشاه می‌تواند تبدیل به قطب سرمایه‌گذاری در غرب کشور شود.

امیری‌مقدم تأکید کرد: مسیر سرمایه‌گذاری در استان باز خواهد بود و تمام موانع سر راه سرمایه‌گذاری را برطرف می‌کنیم

وی عنوان کرد: باید تمام موانع و مشکلات را رفع کرد و هر کسی که برای جذب سرمایه‌گذاری مانع ایجاد کند بداند جایش در دل مردم کرمانشاه نیست.

استاندار کرمانشاه جلب اعتماد عمومی به عنوان مهمترین سرمایه، تلاش برای حفظ وحدت موجود در بین اقوام، مذاهب، همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها و عدم توجه به حواشی، استفاده از مدیران جوان، انقلابی و توانمند در مسند امور، را از راهبردهای کلی توسعه استان اعلام کرد و اضافه کرد: ایجاد حواشی توسعه استان را به عقب می‌اندازد و من اصلا اهل حاشیه نبوده و به آن توجه نمی‌کنم.

امیری‌مقدم با اشاره به وجود اعتبارات خوب در بودجه، از لزوم تلاش برای جذب این اعتبارات سخن گفت و تصریح کرد: اگر یک ریال از اعتبارات استان برگشت بخورد باید در برابر شهدا پاسخگو باشیم.

وی با تأکید بر شایسته سالاری و همکاری و تعامل با مردم، از لزوم تلاش برای کاهش بیکاری، تبدیل کرمانشاه به قطب اقتصادی، برنامه‌ریزی جهت افزایش درآمد سرانه مردم و کاهش رتبه استان در شاخص فلاکت، توجه ویژه به بخش گردشگری، ضابطه‌مند کردن مبادلات مرزی و ساماندهی کولبران، توسعه کشاورزی و دامپروری، توسعه مراکز فنی و حرفه ای، توانمندسازی نیروهای محلی، توسعه نقش و جایگاه زنان وگسترش ورزش همگانی سخن گفت.

مقام عالی استان در پایان ضمن تقدیر از زحمات استاندار سابق، گفت: استان کرمانشاه با همکاری و حمایت همه مردم و مسؤولان می‌تواند استان سرآمدی در کشور باشد.

درخواست بازوند از وزیر کشور: پاوه تبدیل به فرمانداری ویژه شود

هوشنگ بازوند استاندار سابق کرمانشاه نیز در ادامه با اشاره به توصیه رهبر انقلاب مبنی بر تبدیل زلزله به یک نعمت برای مردم و تحقق این امر در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، گفت: بعد از زلزله کرمانشاه ۳٠ هزار واحد ساخته شد و در مجموع برای ۱۳٠ هزار واحد اعم از مسکونی، اداری و صنفی تعمیرات انجام شد و نه تنها مهاجرت از روستاها انجام نشد بلکه ۴ هزار واحد مسکونی به روستاهای زلزله‌زده اضافه شدـ

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین مشکل استان کرمانشاه بیکاری است، اعلام کرد: در سال ۹۵ رتبه اول بیکاری کشور بودیم در حال حاضر رتبه سوم هستیم.

بازوند ایجاد شغل را سخت‌ترین کار دانست و افزود: با سخنرانی شغل ایجاد نمی‌شود ولی با سخنرانی امکان دارد شغلی از بین برود.

وی از تهیه سند آمایش، سند اشتغال و سند جهش تولید استان که بیشتر آن توسط بخش خصوصی آماده شده سخن گفت و ادامه داد: از همه جریانات سیاسی در اداره استان استفاده کردم.

استاندار سابق کرمانشاه عنوان کرد: برای پروژه گرمسیری حدود ۸٠ هزار میلیارد تومان هزینه شده و این طرح در سرپل‌ذهاب حدود ۸٠ درصد پیشرفت داشته است و حدود ۸ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان دیگر نیاز دارد.

بازوند اضافه کرد: در بحث سامانه سردسیری می‌توان ۲ میلیون مترمکعب از آب سد داریان را استفاده کرد که مطالعات آن انجام شده و نیاز به سرمایه‌گذاری دارد.

آزادراه همدان کرمانشاه، قطار شهری، انسداد مرزهای استان، دیگر مواردی بود که بازوند اعلام کرد باید تکمیل شوند و برای تکمیل آن‌ها به سرمایه احتیاج است.

وی ساخت باند اضطرای فرودگاه کرمانشاه، تهیه سند نفت و گاز استان به ارزش ۲ میلیارد و ۵٠٠ میلیون دلار و ثبت جهانی اورامانات را بخشی دیگر از اقدامات انجام گرفته در دوران زمامداری‌اش عنوان کرد.

استاندار سابق کرمانشاه در پایان ضمن تشکر از زحمات تمام مسؤولان و مدیران استان، از وزیر کشور درخواست کرد با ارتقاء فرمانداری پاوه به فرمانداری ویژه موافقت کند.
Share/Save/Bookmark