توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67772
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸
*با روسای سه قوه؛
بی پرده وصریح*
محمد حسین ترکمن
بی پرده وصریح*
به گزارش خط نیوز ـ امسال طعم روز خبرنگار با سالهای گذشته متفاوت بود.
توصیه به جهاد تبیین از سوی مقام معظم رهبری از رویدادهای دیگری در سال ۱۴۰۱ در عرصه داخلی و خارجی را خبر داد و لذا گام دوم انقلاب در مسیری خداخواسته به سمت وسوی امام عصر(عج) در حرکتی شتاب آلوداست.
در این سال توطئه های وسیعی رخ داد و ریزش ها و رویش هایی که غریب بود و قریب مشهود بود. تاکیدات چند دهه قبل رهبری انقلاب بر عبرت گرفتن از حماسه حسینی و عاشورای حضرتشان، انگار برای همین سالهای ما و همه سالهای پس از این و پیش از این، بسیار ارزشمند و واجب الاتباع می‌نماید. عبرتهایی که دقت در آنها می‌تواند اندیشه آدمی را ارتقا داده و او را به تحلیل درست از وقایع سوق و از هر انحرافی نجات ببخشد.
(سلام فرمانده) ندای غیبی شهدا و ولی شناسی از حوزه جغرافیایی به بالاترین گستره رسید و عطر ولایت و امامت را بعد از قرنها به سرزمین های دور دست کشاند وثابت کرد که انقلاب علی رغم تهدید و تحریم به صادرات شکوهمند خویش در عرصه‌ی معرفتی دست یافته است.
اما این موقعیت و منزلتهای ولایی و ولی شناسانه در درون کشور و نسبت به مردم شریف آن اندک است. باید نسبت به این مردم شریف، ایثارگر و ارجمند، قدرشناس بود.
باید جبهه داخلی انقلاب از درون همت روز افزونی بر وحدت، اندیشه انقلاب و گره گشایی از مشکلات داشته باشد. مجلس انقلابی در سال فرارو باید به میدان بیاید. سوءاستفاده برخی در ذیل ضعف سیستماتیک نظارت یکی از آسیب های و چالش های فراروی انقلاب است. این ضعف در قوای سه گانه مشهود است. در قوه مقننه برخی نمایندگان مردم، نماینده و وکیل مردم نیستند، بلکه نعوذ بالله دعوی خدایی دارند. این ضعف جدی نظارت و فرعونیت برخاسته از آن به حدی است که حتی دستورات رهبری نظام در مواردی توسط برخی عناصر فرصت طلب رعایت نمی‌شود و این افت بزرگی است. البته چشمان ما در مقابله با این بی قانونی، قدرت‌طلبی افسار گسیخته و ولایت گریزی تاسف‌آور به عملکرد شورای نگهبان است.
در قوه قضاییه علی رغم تحولات موثر، مثبت و ارزشمند روسای قوه با اتکا به قضات پاکدست و پاکدامن که اکثریت قریب به اتفاق را تشکیل می‌دهند، اما مشاهده می‌شود برخی قضات، قاضی نیستند و برخی وکلا وکیل نیستند و دامنه ترکتازی و متهم انگاری و برخوردها از مرز تحمل خارج است و گاه آرایی که صادر می‌شود، با اصول و فروع دینی و قانونی متضاد و اطاله و احیانا احقاق حق زمان‌بر و نفس بر است.
لذا باید قاضی القضات بیندیشد و آن کند که امامت جامعه می‌خواهد. متاسفانه عملکرد این بعضی آنقدر موثر است که حسنات احسن قوه در حاشیه عملکرد این ناوکلا و ناحکمیت ها تاثیر فراوانی بر ذهنیت مردم نسبت به نظام میگذارد. برخی قضات که این روند ناموزون وطلبکارانه را راه انداخته‌اند، باید ساعتها برای ملاقاتشان کوشید تا قاضی از دماغ فیل افتاده را ملاقات کرد و درخواست احقاق حق نمود و در مواردی هم که با هزار مصیبت فرصت صحبت دست میدهد اصلا گوش بدهکاری برای دقت پیدا نمی‌شود!
رهایش و عدم پایش دولت به زیر مجموعه خود در سال‌های ماضی ضربات جبران ناپذیری به‌ ام واساس تفکر نظام زده است. تکثر جاسوسی، اختلاس وغارت بیت المال زبانزد شده است، گرچه در هر حکومتی رشد افراد ناباب امری غیر قابل اجتناب است، اما از سوی دیگر این چالش ها بدون پایش و پالایش صورت گرفته و مانند دیده بانی که فقط می‌بیند ونمی تواند به قلب دشمن و نفوذی شلیک موثر داشته باشد را تداعی می‌کند.
پایش باید همراه با پالایش باشد توری های پالایش، آنچنان نباشد که بتوان از آن عبور نمود. خبرهای دردناک خودرو فروشی توسط فلان نماینده مجلس و یا اختلاس چند هزار میلیاردی در یک بانک دولتی و ایضا عدم برخود درزمان موثر همگی نقض و نقص سیستماتیک پالایش و پایش است.
رشد آقازادگی نه فقط به مفهوم مصطلح بلکه به مفهوم شکل گیری یک طبقه خاص که نیاز به مبارزه جدی دارد از دیگر مصیبتهایی است که دامن کشور را گرفته و از چپ و راست و اصلاح طلب و اصولگرا بسیاری را آلوده کرده است‌
دولت ماضی که از مذاکره کننده هسته ای تا خبرنگارش جاسوس می‌شود و با تاسف برخی از اصحاب صاحب نفوذ دولت گذشته از جاسوس و مختلسین دفاع می‌کنند، جز بدبینی جبهه داخلی و ناامیدی مردم هیچ دستاورد دیگری در ذهن نمی پروراند. لذا امهات حفظ نظام پایش و پالایش است. بدیهی است در این پایش باید به افراد و شناسنامه آنان توجه نمود و اصل تربیتی گردکان بر گنبد فراموش نشود و کارهای بزرگ به افراد حقیرالنفس واگذار نشود.
در حوزه نظام ما باید قدرتمندی خود را حفظ کنیم. آنچه امروز در بحر بحران‌ها و تحریم ها ما به آن دست یافته ایم، متعلق به نیروهای (منای) نظام بوده است. صنایع هسته ای و نظامی ما که تحت امر ولی امر بوده استخوان بندی قوی ،کارآمد و توانایی دارد. چه عزیزان سپاه پاسداران وچه پاسداران حریم ولایت تابندگی ویژه ای داشته و میتواند الگوی احسنی باشد.
نکته مهم تر مدیران کلیدی استان‌ها در دو قوه و انتخاب وکلای معتمد است.
مدیران قوا در استان‌ها گاهی در بزنگاههای سیاسی و اقتصادی کشش و کوششی در حد مردم آن دیار را ندارند و این مصداق ارجاع کارهای بزرگ به حقیرمردان عرصه سیاست است که به ضرب وزیر و نماینده و فرادستی ها به کشور تحمیل می‌شوند. این نیروهای فاقد وجاهت مدیران رانت خوار، ضعیف و همپای خود را به کار می‌گمارند که نتیجه آن حتما تاثر برانگیز و دل آزارگر است.
پاشنه آشیل بسیاری از نابسامانی‌ها اینجاست. لذا قوه قضائیه در این وادی به شدت باید توجه کند که این مهم ابتدایش در حق طلبی این قوه است. ساخت وپاخت ها را باید این قوه ببیند و بگیرد و مجازات کند.
لذا گلوگاه احد انقلاب نباید به دست غنیمت سالاران بیفتد. البته این سخن آخر را متوجه استان خود نمیدانم. بحمدالله استان کرمانشاه چنین نیست گرچه بر ماضی موضوع سخن فراوان است و نشان می‌دهد هم پایش و هم پالایش مردان سیاست و قضاوت به تناوری مردم شریف استان نبوده و پرونده خاک خورده تحقیق و تفحص برگی از مثنوی آن است و هزار دستان تجاوز به بیت المال هنوز در پیچ و خم های تصنعی بدرفتاری ماضی خویش قرار دارند و به آن ادامه می‌دهند. سزاست بگوییم انشالله دولت فعلی که دولتی توانا، قوی و مستحکم است با هم‌افزایی دو قوای دیگر به رفع موانع و گسترش دیده بانی موثر در گلوگاه‌های کشور و احدهای انقلاب همت گمارد. به پیشگویی حکیمانه رهبری معظم باید توجه شود که خرمشهرها در پیش روی انقلاب است و فتح این خرمشهرهای پر حادثه نیازمند جانها و دلهای مخلصانی پرامید و پرابتکار است.
در پایان ضمن آرزوی توفیق برای عزیزان اهل قلم،باید یاد آور شوم مهمترین ضربه را به مردم قلم به مزدان و قلم فروشان رقم زه اند، تا جایی که نقش این عده قلیل در کثرتهای وطن فروشی و حیثیت سوزی تاریخی مشهود است.
البته این قلم هم نیاز به پالایش و پایش از درون دارد که اکثریت اهل قلم ،اهل ولایتند و ولی شناس؛ یاعلی
Share/Save/Bookmark