توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70192
شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۵
استاندار کرمانشاه:
دولت به پروژه‌های بزرگ کرمانشاه توجه ویژه کند
استاندار کرمانشاه خواستار توجه ویژه هیات دولت به پروژه‌های بزرگ و ملی کرمانشاه از جمله راه‌ آهن شد.
دولت به پروژه‌های بزرگ کرمانشاه توجه ویژه کند
به گزارش خط نیوز به نقل از ایسنا، محمد طیب صحرایی در جلسه کارگروه اشتغال استان کرمانشاه که امشب( یازدهم آبان) با حضور وزیر تعاون، کار ‌ و رفاه اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه برخی از ظرفیت‌های کرمانشاه مورد غفلت قرار گرفته، افزود: برخی از پروژه‌های بزرگ و ملی کرمانشاه نیازمند توجه ویژه دولت است.

استاندار کرمانشاه از راه آهن کرمانشاه به خسروی به عنوان یکی از مهمترین این پروژه‌ها یاد کرد که که فعال‌سازی آن می‌تواند به اندازه ده‌ها کارگاه اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم به همراه داشته باشد.

صحرایی از راه‌ آهن به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم کرمانشاه یاد کرد که کمک بسزایی به رونق صادرات استان خواهد کرد و ادامه داد: ۴۱ درصد صادرات ایران به عراق از کرمانشاه صورت می‌گیرد که راه آهن تسهیل‌گر این صادرات خواهد بود. به علاوه سالانه ۱۲۰ میلیون تن تولید صنعتی، ۲۰ میلیون تن تولید معدنی و پنج میلیون تن تولید کشاورزی در کرمانشاه داریم که راه آهن جابجایی آنها را تسهیل می کند.

وی معتقد است، راه آهن در جابجایی زوار از محور شرق به غرب کشور و بالعکس نیز بسیار اثرگذار است.

استاندار کرمانشاه سپس خواستار ارزیابی دقیق بهره‌مندی کرمانشاه از ظرفیت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد و گفت: معتقدیم میزان بهره‌مندی از این پتانسیل‌ها در کرمانشاه مناسب نیست.

صحرایی خواستار ارتقای معنادار بهره‌مندی‌ کرمانشاه از ظرفیت‌های وزارت کار و همه زیرشاخه‌های آن خصوصا هلدینگ‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری شد.
Share/Save/Bookmark