توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69365
شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۷
بسته‌های تسهیلات بیمه سلامت به زوج‌های نابارور کرمانشاهی تعلق می‌گیرد
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به اختصاص بسته‌های تسهیلات ویژه به زوج‌های نابارور در استان گفت: این بیمه ۹۰ تا ۱۰۰ درصد از هزینه‌های درمانی این زوج‌ها را پرداخت می‌کند.
بسته‌های تسهیلات بیمه سلامت به زوج‌های نابارور کرمانشاهی تعلق می‌گیرد
رضا تحویلیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، کمک به درمان زوج‌های نابارور را از مهمترین خدمات این نهاد در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت عنوان کرد و افزود: در همین راستا در استان کرمانشاه تاکنون برای هزار و ۱۰۰ زوج نابارور پرونده تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه پرونده این تعداد زوج مورد بررسی قرار گرفته و نشاندار شده اند، اضافه کرد: برای استفاده از بسته های تسهیلاتی بیمه سلامت، زوج های نابارور باید نشان‌دار شوند و برای این امر آنها باید به صورت حضوری به دفاتر بیمه سلامت مراجعه کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه یادآور شد: زوج های جوان باید حتما از زمان ازدواجشان یکسال گذشته باشد و مستندات و مدارک خود را به این بیمه ارایه دهند که پس از بررسی مستندات و تایید پزشک معتمد این زوج ها اصطلاحا نشاندار شده و از بسته های تسهیلاتی استفاده خواهند کرد.

تحویلیان، با بیان اینکه تمام مدارک و اطلاعات این زوج ها در بیمه سلامت به صورت کاملا محرمانه نگهداری می شود افزود: در استان کرمانشاه زوج های نابارور می توانند برای درمان خود به مرکز ناباروری بیمارستان معتضدی که طرف قرارداد بیمه سلامت است، مراجعه کنند.

وی افزود: علاوه بر این این زوج ها می توانند به هر مرکز و موسسه دیگر حتی در استان های دیگر نیز برای درمان خود مراجعه کنند زیرا بیمه سلامت ۹۰ تا ۱۰۰ درصد این هزینه ها را در صورتی که زوج ها نشان دار شده باشند پرداخت خواهد کرد.

بسته‌های تسهیلات بیمه سلامت به زوج‌های نابارور کرمانشاهی تعلق می‌گیرد

تحویلیان با بیان اینکه اغلب زوج های نابارور تحت پوشش بیمه هستند یادآور شد: در صورت فقدان بیمه‌ طبق قانون، همه این زوج ها تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در ادامه گفت: در حال حاضر دفترچه بیمه سلامت برای تمام شهروندان فاقد بیمه به صورت رایگان صادر و بیمه شدگان قادرند از مزایای درمانی آن استفاده کنند.

وی تاکید کرد: افرادی که تحت پوشش بیمه نیستند می‌توانند با در دست داشتن کد ملی و داشتن یک شماره تلفن همراه با مراجعه به ۳۱ دفتر پیشخوان که ۹ دفتر آن در شهر کرمانشاه قرار دارد در کمترین زمان ممکن دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، براساس برآورد کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حدود سه تا سه و نیم میلیون زوج نابارور در کشور زندگی می ‌کنند که اغلب آنها با وجود تمایل به فرزنددار شدن، عموماً به‌دلیل هزینه‌های سنگین درمان، سراغ آن نرفته یا اگر درمان را دنبال کرده‌اند با هزینه‌های بالایی مواجه شده‌اند.

اما اکنون با محقق شدن بیمه درمان ناباروری، سازمان بیمه سلامت به عنوان نهاد متولی انجام این کار مشخص شده است و هزینه‌های درمان نازایی را می‌پردازد، به این ترتیب بیش از ۹۰ درصد از هزینه‌های لازم برای فرزنددار شدن، از دوش مردم برداشته شد و به بیمه محول شده است که افزایش توان مالی زوج‌ها برای درمان ناباروری از دستاوردهای آن به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، هم اکنون یک میلیون و ۳۲۹ هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه در قالب پنج صندوق بیمه سلامت همگانی، روستاییان، کارکنان دولت، سایر اقشار و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که این تعداد ۶۳.۵ درصد از جمعیت کل استان را تشکیل می دهد.
Share/Save/Bookmark