توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66845
سه شنبه ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹
هشدار جالب معاون حقوقی روحانی به اروپایی‌ها/ اروپایی‌ها بدانند امکان امتیازگیری مانند دولت قبل فراهم نیست
معاون حقوقی رئیس‌جمهور در دولت یازدهم گفت: دولت فعلی باید تلاشش را بر روی توانمندسازی اقتصاد داخلی، افزایش صادرات و بهبود وضعیت معیشت مردم قرار دهد و معتقدم که در این مسیر موفق خواهد شد.
هشدار جالب معاون حقوقی روحانی به اروپایی‌ها/ اروپایی‌ها بدانند امکان امتیازگیری مانند دولت قبل فراهم نیست
به گزارش جهان نيوز، الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در دولت یازدهم در گفت‌وگو با آنا با اشاره به رویکرد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای در دولت سیزدهم، اظهار کرد: معمولا در مذاکرات بین‌المللی آن چیزی که اصول حاکم بر مذاکرات اقتضا می‌کند، عجله نکردن و سرعت دادن برای رسیدن به نتیجه است تا روند مذاکره به خوبی پیش برود.

وی ادامه داد: برخی مواقع در مذاکرات طرف مقابل اعلام به تسریع برای روند مذاکرات می‌کند که حاکی از نقطه ضعف آن طرف است و این مسئله یکی از نکات بسیار منفی و آسیب‌های بزرگ مذاکرات بین‌المللی محسوب می‌شود، ‌در این تاکتیک دیپلماتیک، همان طور که قبلا هم شاهد بودیم، امتیازات برابر دیده نمی‌شود.

معاون رئیس‌جمهور در دولت یازدهم تصریح کرد: قطعا مکانیزم و ساختار مذاکرات در روند سریع منتهی به نتیجه برد برای طرف اروپایی و باخت ایران می‌شود، به همین دلیل تیم مذاکره‌کننده ما باید بر روند غیرعجولانه و مذاکره بر مبنای بُرد- بُرد، تأکید کند، در غیر این صورت طرف ایرانی امتیازات غیرمنطقی خواهد داد و اروپایی‌ها همانند گذشته به هیچ‌یک از تعهداتشان عمل نخواهند کرد.

امین‌زاده در واکنش به گره زدن معیشت مردم به مذاکرات هسته‌ای توسط حامیان دولت قبل، گفت: معتقدم بر خلاف دولت قبل، ‌ دولت فعلی باید تلاشش را بر روی توانمندسازی اقتصاد داخلی، ‌ افزایش صادرات و بهبود وضعیت معیشت مردم قرار دهد و معتقدم که در این مسیر موفق خواهد شد.

وی افزود: رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند خیلی مؤثر باشند، ‌ زیرا بین زمانی که رسانه‌ها فقط بر روی مذاکرات هسته‌ای مانور می‌دهند با زمانی که ما شاهد اخبار و گزارش‌های اقتصادی و معیشتی برای خنثی‌سازی تحریم‌ها هستیم، ‌ تفاوت وجود دارد، معتقدم همانطور که رهبر انقلاب تأکید کرده‌اند، ما باید به سمت خنثی‌سازی تحریم‌ها پیش برویم.

این کارشناس مسائل حقوقی تأکید کرد: بسیاری از کشورها در زمینه خنثی‌سازی تحریم‌ها گام برداشته‌اند و هم‌اکنون در حوزه تکنولوژی‌های خاص، سر آمد هستند، معتقدم راهکار عقلایی برای بهبود وضعیت معیشتی، بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های اقتصادی داخلی و بین‌المللی است که در کنار همه این مسائل مذاکرات هم می‌تواند روند طبیعی خود را طی کند.

امین‌زاده تصریح کرد: طرف اروپایی باید بداند دوران دولت قبل به پایان رسیده است و نمی‌توانند مانند سابق امتیازات غیرمنطقی دریافت کنند.
Share/Save/Bookmark