توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71137
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۵
شهید رئیسی به مکتب خدمت صادقانه تبدیل شد
استاندار کرمانشاه، گفت: شهید رئیسی به مکتب خدمت صادقانه و ولایتمداری واقعی، خدمت تا پایان جان و بدون خستگی تبدیل شد.
شهید رئیسی به مکتب خدمت صادقانه تبدیل شد
محمدطیب صحرایی امروز در اجتماع عزاداران شهید جمهور که در مقابل مسجد جامع کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: ان‌شاءالله خداوند ما را قدردان راه و مکتب شهدا قرار دهد و در این مسیر هدایت کند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: پیشوند زیبای شهید یک شبه، یک روزه و یک ساعه در ابتدای نام زیبای سید ابراهیم رئیسی قرار نگرفت و همان طور حاج قاسم سلیمانی فرمود تا شهید و شهیدوار زندگی نکنی، شهید نخواهی شد.

وی با اشاره به اینکه امروز راحت ‌می‌توان از شهید رئیسی صحبت کرد، زیرا وی تا زمانی که در قید حیات بود راضی به این کار نبود، گفت: دو هفته قبل که در محضر این شهید بزرگوار بودم احساس کردم که صحبت‌های ایشان تراز جدید پیدا کرده و هر روز بالاتر، ملکوتی‌تر و پخته‌تر صحبت می‌‌کرد.

استاندار کرمانشاه افزود: وی خیلی جدی فرمود «اصلا فکر انتخابات را نکنید و هر کاری که منطق دارد و به نفع مردم است انجام دهید و به مردم خدمت کنید». آن موقع خیلی‌ها متوجه نمی‌شدند ایشان به لحظه‌های آسمانی و عروج نزدیک می‌شود، اما این صحبت‌ها به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری نشانگر یک مکتب و مسلک است.

صحرایی با بیان اینکه این شهادت یک مرگ تصادفی در عالم نیست و شهادتی است که ثمره یک عمر مجاهدت است، عنوان کرد: شهید رئیسی که آمد و رفت‌ها و لباس‌های خاکی او را دیدیم وقتی در محراب قرار می‌گرفت گویی هیچ کاری جز عبادت نداشت و خدمت او نیز طوری بود که دیگران را خسته نمی‌کرد.

وی گفت: خداوند متعال روز به روز به ما حجت‌های جدیدی نشان می‌دهد و از این باغ پرشکوه انقلاب اسلامی هر روز گل‌های جدیدی به عالم معرفی می‌شود.

استاندار کرمانشاه، افزود: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند «شهید رئیسی یک انسان مغتنم بوده و هستند و نباید فکر کنیم با شهادت ایشان پرونده این زیبایی‌ها بسته شده است. همانطور که شهید سلیمانی تبدیل به یک مکتب شد شهید رئیسی نیز تبدیل به مکتب خدمت صادقانه و ولایتمداری واقعی، خدمت تا پایان جان و بدون خستگی شد».

صحرایی بیان کرد: شهید رئیسی لطف الهی و اجر مزدش را دریافت کرد و به ملکوت اعلی پیوست و ما باید به جلوه‌های مهم دیگری از این زیبایی دقت کنیم و اگر تنها به این موضوع از بعد دلسوزی نگاه شود کافی نیست اما اگر نگاه ما به مکتب خدمت و شهادت باشد این راه برای یکایک ما دعوت دارد.

وی گفت: افرادی که اوایل انقلاب را به وضوح در ذهن ندارند و تجربه آن سال‌ها را ندارند اکنون نو شدن راه شهدا را می‌بینند.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: ما که گرامیداشت شهید را بر خود فرض می‌دانیم باید بدانیم مهمتر از گرامیداشت جسم و فداکاری دنیایی شهید، فهمیدن راه شهید و تداوم مسیر آن است و به همین خاطر همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اگر تمام مردم و مسئولان جوابدهی این راه و برکت آن را درک کرده‌اند نباید هیچ خللی در این مسیر ایجاد شود.

صحرایی گفت: راه سعادتبخش شهدا، راه عزت و عظمت این جامعه است و این راه مرهون فداکاری، خدمت و تلاش است و ما باید جدی‌تر و امیدوارتر از قبل در این مسیر سعادتبخش حرکت کنیم و ذره‌ای ناامیدی و خلل نباید در این مسیر ایجاد شود.

وی افزود: در تمام این مسیر از این سختی‌ها و امتحانات پیشرو خواهد بود و هیچ راه سعادت و تعالی با راحتی و بی‌خیالی و تنبلی به دست نیامده و ان‌شاالله جامعه اسلامی کشور ما با داشتن فرزندان رشیدی همچون حاج قاسم‌ها و شهید رئیسی‌ها راه افتخار، عزت و عظمت خود را بهتر، جدی‌تر و امیدوارتر از قبل طی خواهد کرد.

استاندار کرمانشاه، گفت: دل‌های ما رنج دیده و خسته است، اما مسیر را باید جدی‌تر طی کنیم و امید داریم خداوند به همه ما توفیق حرکت در مسیر شهدا را بدهد و به زودی شاهد پیروزی جبهه مقاومت و جهان مستضعفان بر جبهه کفر و جهان مستکبران باشیم.

صحرایی افزود: شهید رئیسی را هر چقدر بهتر بشناسیم و همراهی کنیم این مسیر برکت الهی را بیش از پیش دریافت خواهد کرد و این در جبهه داخل و خارج و جبهه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی صادق است و این مسیر سعادتبخش حجت‌های جدید به مخاطبان خود عرضه می‌کند که در این مسیر بدون ناامیدی و خستگی و با قوت و امید حرکت کنیم.
Share/Save/Bookmark