توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70381
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۱
فرمانده انتظامی استان:
روند صعودی "سرقت" در کرمانشاه متوقف شده است
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از توقف روند صعودی سرقت در استان در پی اجرای طرح‌های پاکسازی و دستگیری سارقان حرفه ای و افزایش همکاری مردم و پلیس خبر داد.
روند صعودی "سرقت" در کرمانشاه متوقف شده است
سردار حاجیان، در جمع خبرنگاران با اشاره به استمرار طرح‌های نیروی انتظامی در جهت ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده گفت: طی چهار روز گذشته طرح گسترده‌ای تحت عنوان "پیشگامان امنیت" در سطح استان اجرایی شد که نتایج خوبی به دنبال داشت.

وی افزود: در این طرح ۳۳۹ نقطه آلوده در سطح استان از لوث سارقین و معتادان متجاهر پاکسازی شده است.

وی به دستاوردهای دیگر این طرح هم اشاره و تصریح کرد: در این طرح ۳۸۱ دستگاه خودرو و موتور سیکلت سرقتی کشف شده و ۱۵۴ سارق نیر شناسایی و دستگیر شدند.

حاجیان گفت: همچنین در این طرح ۶۴ نفر از افرادی که متواری بوده و حکم بازداشت داشته‌اند نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف ۱۹ کیلوگرم انواع مواد مخدر از معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر در این طرح نیز خبر داد.

حاجیان با اشاره به استمرار این طرح‌ها گفت خوشبختانه با اجرای چنین طرح‌هایی از ابتدای سال روند صعودی سرقت در استان متوقف شده و امید داریم با تداوم این طرح‌ها تا پایان سال روند نزولی به خود بگیرد.

وی افزود: ابتدای سال میزان سرقت‌ها نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشت، اما با اجرای این طرح‌ها هم اکنون این روند صعودی متوقف شده و امیدواریم در ماه‌های آتی سیر نزولی به خود بگیرد.

حاجیان علت توقف روند صعودی سرقت ها در استان را همکاری مردم و تلاش شبانه روزی نیروهای پلیس عنوان کرد و افزود در کنار این‌ها، به صورت هدفمند و هوشمندانه نقاط آلوده را شناسایی و پاکسازی کرده و سارقان حرفه‌ای نیز شناسایی و دستگیر شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به جمع آوری ۵۵۴ معتاد متجاهر در سطح استان طی چهار روز گدشته گفت: در مجموع تاکنون ۲۷۰۰ معتاد متجاهر تحویل کمپ‌های ترک اعتیاد شده‌اند.

وی افزود: ۵۱۷۰ خرده فروش مواد مخدر نیز در سال جاری دستگیر شده‌اند.
Share/Save/Bookmark