توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 6336
پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۴
بی بی سی از ماجرای ۱۱ سپتامبر خبر داشت؟! + کلیپ
بی بی سی از ماجرای ۱۱ سپتامبر خبر داشت؟! + کلیپ
جالب تر آنکه انهدام ساختمان شماره ۷ تقریبا ۱۲ دقیقه پس از گزارش خبرنگار بی بی سی رخ می دهد.
تلویزیون BBC در جریان حملات ۱۱ سپتامبر در امریکا، پیش از آنکه ساختمان شماره ی ۷ که نزدیک برج های دوقلو بود فرو بریزد، خبر انهدام آن را مخابره کرد. پس از آن سازمان بی بی سی تا مدت ها نسخه ی آرشیوی این گزارش مستقیم و زنده را از دسترس محققان نیازمند اطلاعات آزاد پنهان می کرد.

به گزارش خط نیوز به نقل از رسانه ایران، در روز ۱۱ سپتامبر پس از منهدم شدن برج های دو قلو در نیویورک، "جین استندلی" (Jane Standley) خبرنگار بی بی سی در گزارشی زنده و مستقیم روی آنتن شبکه خبر از انهدام ساختمان شماره ۷ مرکز تجارت جهانی می دهد در حالی که آن گونه که در تصویر پشت سر او مشخص می باشد این اتفاق هنوز رخ نداده است.

جالب تر آنکه انهدام ساختمان شماره ۷ تقریبا ۱۲ دقیقه پس از گزارش خبرنگار بی بی سی رخ می دهد.

در میانه ی گزارش مستقیم خبرنگار بی بی سی، ناگهان ارتباط زنده قطع می شود.

نسخه ی آرشیوی این گزارش بی بی سی تا مدت ها مفقود بود!

انهدام ساختمان شماره ۷ در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به یکی از اسرازآمیزترین اتفاقات این روز بدل شد چرا که از زمان ساخت آن مدت کمی می گذشت و بسیار مقاوم بنا شده بود؛ ساختمانی که هیچ هواپیمایی به آن برخورد نکرد تا سبب انهدامش بشود.

گزارش عجیب بی بی سی که به عنوان یکی از گاف های بزرگ خبری این شبکه محسوب می شود، سبب تایید بیشتر نظریه ی طراحی سناریوی ۱۱ سپتامبر از سوی ایالات متحده و مطلع بودن این شبکه از این سناریو شد.
Share/Save/Bookmark