توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70382
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۱
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه معرفی شد
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه امروز با حضور مسئولان استانی و معاون سازمان راهداری برگزار شد.
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه معرفی شد
به گزارش خط نیوز، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه امروز با حضور معاون سازمان راهداری و مسئولان استانی برگزار و از زحمات پنج ساله فریبرز کرمی تقدیر شد و سید شهرام کهریزی نیز به عنوان سرپرست راهداری استان معرفی شد.

محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه یکی از افتخارات مردم استان کرمانشاه میزبانی زائران اباعبدالله الحسین(ع) است که در ابعاد مختلف استان تلاش‌هایی را می‌طلبد، اظهار داشت: یکی از جلوه‌های این میزبانی حفظ و نگهداشت راه‌های استان است.

وی عنوان کرد: از برکات مادی و معنوی این میزبانی اصلاح، بهبود و به‌روزرسانی راه‌های استان است و امید داریم این روند در سال‌های بعد ادامه یابد و مردم از جاده‌های ایمن، سالم و بادوام برخوردار باشند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه با توجه به جایگاه و موقعیت استان کرمانشاه انتظار می‌رود به عنوان ظرفیت حمل و نقل کشور به آن توجه شود، گفت: بیش از 40 درصد صادرات کشور به عراق از مرزهای کرمانشاه انجام می‌‌شود.

صحرایی افزود: امروز بیش از 120 میلیون تن تولیدات صنعتی، 20 میلیون تن محصولات مواد معدنی و پنج میلیون تن محصولات کشاورزی در استان تولید می‌شود و میلیون‌ها نفر از شرق و غرب استان وارد و خارج می‌شوند.

وی بیان کرد: بنا داریم توان و امکان استان را در حوزه راه‌ها ارتقا دهیم و توافقات خوبی با وزیر راه انجام شده و امید داریم زودتر به نتیجه برسد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه خدمت‌رسانی به روستاییان دغدغه ماست و در سطوح مختلف آبرسانی، بهداشت و درمان و راه‌های روستایی اقدامات خوبی در حال انجام است، گفت: برنامه‌های خوبی با قرارگاه امام حسن(ع) منعقد شده و تنها در 6 استان کشور این سطح از پیگیری در حال اجرا است.

آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز و ایمن‌سازی راه‌ها در اولویت برنامه‌ها قرار دارد

شهرام کهریزی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه نیز در این مراسم با اشاره به اینکه خدمت در این دیار سبب افتخار و امتنان است، اظهار داشت: چهره زیبای استان کرمانشاه باید در تمام حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی راه‌ها تقویت شود.

وی با بیان اینکه تمامی حوزه‌های فعالیت مرتبط با بخش حمل و نقل و جاده‌ها است، عنوان کرد: در تمام مسئولیت‌های گذشته خود مرتبط با راهدداری بودم و با این حوزه آشنایی دارم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت نقش بخش حمل و نقل جاده‌ای در کشور در دوران کنونی گفت: به دلیل تحریم‌های ظالمانه صنعت هوایی و ریلی 90 درصد حمل و نقل توسط جاده‌ها انجام می‌شود.

کهریزی با بیان اینکه 9 درصد اقتصاد کشور در بخش حمل و نقل قرار دارد و 8.2 درصد اشتغال کشور نیز سهم جاده‌ها است، افزود: باید در شرایط تحریم وضعیت جاده‌ها و شرایط راه‌ها را به گونه‌ای ارتقا ببخشیم که با کمرنگ شدن نقش هوایی و ریلی مشکلی در حمل و نقل ایجاد نشود.

وی درباره برنامه‌های خود در بخش‌های مختلف گفت: نوسازی و بازسازی ناوگان حمل و نقل و آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز و ایمنی راه‌ها در اولویت قرار دارد و هر چند اقداماتی در این زمینه انجا شده، اما هنوز با شرایط مطلوب و ایده‌آل فاصله داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با تأکید بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام در استان، افزود: در کنار ساز و کار فیزیکی باید فرهنگ عبور و مرور نیز در استان ارتقا یابد و این موضوع در دستور کار است.

کهریزی با بیان اینکه هفت درصد تولید ناخالص ملی صرف تلفات جاده‌ای و درواقع از دولت و مردم برای تصادفات و تلفات هزینه می‌شود عنوان کرد: چنانچه بخش ایمنی راه‌ها تقویت شود، هفت درصد عنوان شده را می‌توان به جای جبران تصادفات صرف ارتقای جاده‌ها کرد.

وی با اشاره به اینکه 70 درصد تردد زائران عتبات عالیات از طریق راه‌های استان کرمانشاه انجام می‌شود و باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد گفت: بخش قابل توجهی از صادرات کشور به عراق از طریق مرزهای استان کرمانشاه انجام می‌شود و از طرف دیگر بنابر تأکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه مبادلات مرزی باید با خرد جمعی در زمینه توسعه پایانه‌ها اقدام شود.
Share/Save/Bookmark