توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69447
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۱
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه:
مالکین زیر بار افزایش ۲۰ درصدی اجاره‌بها نمی‌روند
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با اشاره به مصوبه افزایش حداکثر ۲۰ درصدی اجاره بهای مسکن در کرمانشاه، گفت: برخی مالکین زیر بار افزایش ۲۰ درصدی اجاره‌بهای مسکن نمی‌روند.
مالکین زیر بار افزایش ۲۰ درصدی اجاره‌بها نمی‌روند
بابک مرادی، امروز(هشتم خرداد) در نشست ستاد ساماندهی اجاره بهای مسکن که در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: برخی مالکین که با هزینه‌های بالای تعمیر و نگهداری واحد مسکونی که اجاره داده‌اند مواجه‌اند، زیر بار افزایش ۲۰ درصدی اجاره‌بها نرفته و سریعا دنبال گرفتن حکم تخلیه می‌روند.

وی با ارائه یک پیشنهاد برای مدیریت بازار اجاره بهای مسکن در شهر کرمانشاه، گفت: اگر مسئولین قضایی کرمانشاه همکاری کرده و دادن حکم تخلیه را فقط دو ماه به تاخیر بیاندازند، می توانیم گام مهمی در جهت مدیریت بازار اجاره مسکن برداریم.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با بیان اینکه در آستانه نزدیک شدن به پیک جابجایی مستاجران در کرمانشاه هستیم، از فرماندار کرمانشاه خواست در جلسه شورای تامین استان پیگیر تاخیر در دادن حکم تخلیه به مالکین شود.

وی اول خرداد تا پایان شهریور را زمان بازار اجاره مسکن عنوان کرد و افزود: پیک این بازار را هم از تیرماه تا اواخر مرداد داریم.

وی اشاره ای هم به تاثیر فضای مجازی به ویژه سایت دیوار در بازار مسکن داشت و گفت: قیمت های درج شده در سایت دیوار در موارد زیادی خارج از عرف بوده و چون به راحتی امکان ثبت قیمت های دلخواه مالکین وجود دارد و هیچ نظارتی بر قیمت ها نمی شود، می تواند منجر به افزایش قیمت اجاره بها در کرمانشاه شود.

وی در ادامه با بیان اینکه تعیین کننده نهایی قیمت اجاره بهای مسکن مالکین هستند، گفت: از مالکین انتظار داریم همانند سال گذشته تا جایی که امکان دارد رعایت حال مستاجران را کرده و در تعیین نرخ اجاره بها انصاف را مدنظر داشته باشند.

وی تاکید کرد: باید از طریق نهادهای فرهنگی به ویژه ائمه جمعه، صاحبخانه ها را به مراعات حال مستاجرها ترغیب کنیم.

مرادی تاکید کرد: از مستاجرین هم می خواهیم قبل از اینکه راهی دفاتر املاک شوند با صاحبخانه های خود وارد مذاکره مستقیم شده و سعی کنند هر طور شده رضایت مالکین را جلب کنند.

وی در ادامه با اشاره به پیشتازی کرمانشاه در انعقاد قراردادهای دارای کد رهگیری، گفت: هم اکنون ۹۰ درصد قراردادهایی که در مشاورین املاک کرمانشاه بسته می شود کد رهگیری دارند، در حالیکه در خیلی از شهرهای کشور هنوز قراردادهایشان با کد رهگیری منعقد نمی شود.

وی سپس با بیان اینکه در اتحادیه مشاورین املاک شهر کرمانشاه پیگیر حل مشکلات مالکین و مستاجرها هستیم، گفت: بیش از ۹۰ درصد شکایات را در اتحادیه مرتفع کرده و نمی گذاریم کار به مقام قضایی برسد.

مرادی در ادامه اشاره ای هم به اشباع شدن صنف مشاورین املاک در کرمانشاه داشت و گفت: هم اکنون در کرمانشاه بیش از ۳۵۰۰ واحد صنفی مشاورین املاک دارای پروانه کسب فعال است.

وی تاکید کرد: از طریق بازرسین اتحادیه مشاورین املاک به جد پیگیر نظارت بر فعالیت مشاورین املاک هستیم تا هیچ واحد بدون مجوزی در سطح شهر فعالیت نداشته باشد.
Share/Save/Bookmark