توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 69339
سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۳۰
خانواده این ۸۰۰۰ کلاس اولی هرچه سریعتر به مدارس کرمانشاه مراجعه کنند
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه بیش از هشت هزار نوآموز کلاس اولی استان تاکنون برای نوبت گیری شرکت در طرح سنجش سلامت اقدام نکرده‌اند، افزود: از خانواده‌های این نوآموزان انتظار داریم هرچه سریعتر برای نوبت گیری و شرکت این دانش آموزان در طرح سنجش سلامت به مدارس مراجعه کنند.
خانواده این ۸۰۰۰ کلاس اولی هرچه سریعتر به مدارس کرمانشاه مراجعه کنند
علی محمدبیگی ، با بیان اینکه پیش بینی می شود در سال تحصیلی آینده بیش از ۳۵ هزار و ۵۰۰ دانش‌ آموز کلاس اولی در مدارس استان ثبت نام کنند، اظهار کرد: از این تعداد تاکنون حدود ۲۷ هزار نفر یا سنجش سلامت شده و یا نوبت گیری کرده و در صف سنجش سلامت قرار دارند.

محمدبیگی با بیان اینکه بیش از هشت هزار نوآموز کلاس اولی استان تاکنون برای نوبت گیری شرکت در طرح سنجش سلامت اقدام نکرده‌اند، افزود: از خانواده‌های این نوآموزان انتظار داریم هرچه سریعتر برای نوبت گیری و شرکت این دانش آموزان در طرح سنجش سلامت به مدارس مراجعه کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه یادآور شد: در استان کرمانشاه ۳۱ مرکز شامل ۳۰ پایگاه عمومی و یک پایگاه تخصصی برای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در نظر گرفته شده است.

محمدبیگی داشتن تاییدیه سنجش سلامت را لازمه ثبت نام کلاس اولی‌ها در مدارس عنوان کرد و افزود: ثبت نام دانش‌ آموزان کلاس اولی بدون داشتن تائیدیه سنجش سلامت انجام نمی‌ شود و هیچ مدرسه‌ ای حق ثبت نام دانش‌ آموزی، بدون داشتن این تأییدیه را ندارد.

وی یادآور شد: سنجش سلامت نوآموزان کلاس اولی هر ساله به منظور ارزیابی سلامت جسمی و ذهنی دانش‌ آموزان بدو ورود به مدرسه انجام و در این طرح فاکتورهای مهم سلامت کودک از چشم و گوش گرفته تا هوش آنها بررسی و دانش‌ آموزان بر اساس توانمندی و فاکتورهای سنجش شده به مدارس عادی و یا نیازهای ویژه هدایت می‌شوند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark