توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67395
سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۱
رئیس اتاق اصناف کرمانشاه:
گرد و غبار بازار کرمانشاه را فلج کرده است
گرد و غبار بازار کرمانشاه را فلج کرده است
به گزارش خط نیوزـ رئیس اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به تبعات جدی ریزگردها در بازار کرمانشاه، گفت: گرد و غبار بازار کرمانشاه را فلج کرده است.
رضا سلیم ساسانی در همایش روز اصناف که (اول تیر) برگزار شد با اشاره به شرایط سختی که طی ۲.۵ سال اخیر به دلیل شرایط بیماری کرونا به اصناف تحمیل شد، افزود: این شرایط مختص به کرمانشاه نبود و تمام کشور با آن درگیر بودند.
وی معضل مهم دیگری که اکنون اصناف را درگیر کرده و مختص به کرمانشاه و چند استان دیگر است را پدیده ریزگردها دانست و عنوان کرد: در روزهایی که با گرد و خاک مواجهیم، نه بازارایان رمقی برای رفتن به مغازه دارند و نه مردم به بازار می‌آیند که خریدی انجام دهند.
رئیس اتاق اصناف کرمانشاه خواستار در نظر گرفتن معافیت های مالیاتی برای بازاریان کرمانشاه که با این شرایط سخت مواجهند شد و تاکید کرد: تقاضا داریم این موضوع حتما در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه مطرح شود. ساسانی از همراهی خوب اصناف کرمانشاه در جراحی اقتصادی دولت و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هم یاد کرد. وی در ادامه از وجود ۳۵ هزار واحد صنفی در کرمانشاه در قالب ۵۸ اتحادیه صنفی خبر داد و خاطرنشان کرد: در سراسر کشور اصناف سهم ۱۷ درصدی از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می‌دهند.
به گزارش ایسنا، مجتبی صفایی نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه نیز از مشکلاتی که اصناف در حوزه مالیات با آن مواجهند یاد کرد و افزود: اینکه یک ممیز مالیاتی برای مالیات یک واحد صنفی رقم سه برابر بیشتر از نرخ واقعی را لحاظ می‌کند و صاحب مغازه باید یک سال بدود تا با سند میزان مالیات واقعی خود را ثابت کند، پذیرفتنی نیست.
وی خواستار در نظر گرفتن روش‌های بازدارنده برای ممیزین مالیاتی شد تا چنین مشکلاتی برای بازاریان رخ ندهد. نائب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اصناف مقید به پرداخت مالیات هستند، تاکید کرد: اما درخواست ما این است که به جای تمرکز بر واحدهای کوچکی که به صورت منظم اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه می‌دهند، بر فرارهای مالیاتی بزرگ تمرکز شود.
صفایی با بیان اینکه یک میلیون واحد صنفی کشور نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداخت مالیات دارند، یادآور شد: این در حالیست که ۳۰ شرکت بزرگ ۱۲ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داشتند.
وی در ادامه از همراهی همیشگی بازاریان چه در ایام بیماری کرونا و در چه در سایر موارد یاد کرد و ادامه داد: در استان کرمانشاه و در ایامی که بیماری کرونا شیوع داشت، در شرایطی که بازاریان درآمد چندانی نداشتند اما نیم میلیارد تومان کمک مالی به نیازمندان کردند.
نائب رئیس اتاق اصناف کرمانشاه اصناف را بازوی محکمی برای خنثی سازی توطئه های دشمنان نیز دانست و گفت: در شرایطی که دشمن تلاش داشت با ایجاد التهاب در کشور اعتراضات مردمی را رقم بزند و آن را به کف بازار بکشاند، این توطئه با همراهی مردم و اصناف خنثی شد.
در ادامه سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه نیز از جایگاه ویژه کاسب در دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و افزود: این قشر در بدترین شرایط اقتصادی که با آن مواجه بودند به دعوت مقام معظم رهبری مبنی بر کمک مومنانه لبیک گفتند.
به گفته ریحانی در استان کرمانشاه در قالب این طرح ۸۵۰ هزار بسته معیشتی توزیع شد که بخش قابل توجهی از آن از محل کمک‌های مردمی و بازاریان بود.
در پایان این همایش از تعدادی از چهره‌های ماندگار اصناف کرمانشاه تجلیل شد.
Share/Save/Bookmark