توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67331
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۵
باز شدن درهای بهشت فرصت‌های ایران به روی سرمایه‌‌‌گذارن/ به کرمانشاه بیایید
استاندار کرمانشاه در پایان، گفت: درب‌های استان کرمانشاه برروی سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی باز است و هر مانعی که بر سر راه سرمایه‌گذار باشد قطعا برداشته می‌شود.
باز شدن درهای بهشت فرصت‌های ایران به روی سرمایه‌‌‌گذارن/ به کرمانشاه بیایید
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، بهمن امیری‌مقدم استاندار کرمانشاه صبح امروز در برنامه زنده تلویزیونی سلام تهران شبکه ۵ سیما، کرمانشاه را با عنوان‌های همچون بهشت فرصت‌ها، مهد تمدن، قدمگاه شهدا، دروازه عتبات عالیات، رشادت، مقامت و ایستادگی، مردمانی انقلابی و ولایتمدار و خونگرم با خصلت پهلوانی، تبار پاکی و صداقت با تنوع قومی و مذهبی معرفی کرد.

وی در جمع‌بندی معرفی کرمانشاه، گفت: مقام معظم رهبری در توصیف کرمانشاه در یک جمله فرمودند، «کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است».

استاندار کرمانشاه تقدیم بیش از ۱۰ هزار شهید در دوران دفاع مقدس را یکی از سند‌های افتخارآمیز این استان دانست و گفت: زمانی کرمانشاه، مرکز غرب کشور بود ولی در دوران دفاع مقدس اولین استانی بود که جنگ در آن شروع شد و بیش از هزار بار مورد تهاجم حملات موشکی و بمباران هوایی قرار گرفت، و اولین تجاوز مرزی با به تصرف در آمدن قصرشیرین در این استان اتفاق افتاد و در نهایت جنگ هم در این استان به خاتمه رسید.

وی به مقاومت مردم سرپل‌ذهاب اشاره کرد و گفت: شهر سرپل‌ذهاب تاکنون سه بار تخریب شده است. یک‌بار در دوران دفاع مقدس، باری دیگر توسط منافقان در زمان عملیات مرصاد و آخرین بار در زلزله مهیب ۲۱ آبان‌ماه سال ۹۶، که تقریبا به واسطه همین مسائل فرصت‌هایی از استان گرفته شده است.

امیری‌مقدم خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌ و جمع‌بندی صورت گرفته، بیکاری مشکل عدیده استان است که این مشکل به قبل از انقلاب هم برمی‌گردد که با تدوام آن امروز به یکی از دغدغه‌های مردم و مسؤولان تبدیل شده است.

وی سادآور شد: برای رسیدن به کرمانشاهی که می‌تواند قطب اقتصادی غرب کشور باشد باید از فرصت‌های استان بهترین بهره را ببریم.

وی تصریح کرد: کرمانشاه به واسطه ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با عراق در قسمت کردی و عربی، ۶ مرز و یک بازارچه مرزی، ظرفیت‌های زیبا در گردشگری، صنایع دستی، کشاورزی، صنعت، شرایط جغرافیای، فضای تاریخی، تنوع غذایی و... با یک فرصت بسیار خوب اقتصادی؛ شرایط را برای سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی فراهم کرده است.

استاندار کرمانشاه در پایان با دعوت از سرمایه‌گذاران، گفت: درب‌های استان کرمانشاه برروی سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی باز است و هر مانعی که بر سر راه سرمایه‌گذار باشد قطعا برداشته می‌شود.
Share/Save/Bookmark