توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 68880
شنبه ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸
جهادگران عرصه جهاد تبیین در قالب طرح "سفیر امید" در کرمانشاه ساماندهی می‌شوند
جهادگران عرصه جهاد تبیین در قالب طرح "سفیر امید" در کرمانشاه ساماندهی می‌شوند
جهادگران و دغدغه‌مندان در عرصه جهاد تبیین در استان کرمانشاه در قالب طرح "سفیر امید" سامانددهی می‌شوند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، جهاد تبیین به‌ معنای روشنگری و بیان حقیقت و واقعیت در ماه‌های اخیر بسیار مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته و ابعاد مختلف آن ‌را مطرح کردند و به تبع متفکران انقلاب اسلامی نیز بسیار به آن پرداخته‌اند.

در حقیقت آنچه در تبیین مدنظر است، زدودن غبار بدفهمی، تحریف و کج‌فهمی از مفاهیم و معارف انقلاب اسلامی و همچنین فهمیدن تحلیل‌های نادرست، غلط و مغرضانه از رویدادها و پیشگیری از تحریف و دریافت نادرست است؛ بنابراین، تبیین در جهت روشنگری است، بدون جهت‌گیری خاصی که بخواهیم مطلبی را توجیه کنیم یا امر نادرستی را درست جلوه دهیم.

اگر بخواهیم مردم و جوانان با انقلاب باشند، باید این تبیین را به‌گونه‌ای فراگیر، مستند و مستدل انجام دهیم و در واقع تبیین مقدمه‌ای برای اصلاح، تحول و مطالبه درست خواهد بود واز سوی دیگر، تبیین یکی از راهکارهای جذب حداکثری در برابر طرد و راندن کسانی است که احیاناً برداشت صحیحی از حقایق انقلاب و جامعه ندارند و بر اثر تبلیغات و القائات دیگران، دچار تحلیل غلط از واقعیات می‌شوند و این موضوع در اغشاشات اخیر و فریب خوردن برخی نوجوانان و جوانان قابل مشاهده بود.

تبیین رسالتی است که هر کسی در هر جایی باید آن را انجام دهد. البته کسانی که از نخبگان جامعه به‌حساب می‌آیند، دستگاه‌هایی که برد بیشتری دارند در این زمینه بسیار بیشتر از دیگران مسئول‌اند واین جهاد وظیفه همه به‌خصوص علما، اساتید، نخبگان و رسانه‌هاست.

با توجه به اینکه در استان کرمانشاه افراد بسیاری در جایگاه‌های مختلف تمایل به فعالیت در این حوزه دارند جبهه فرهنگی اجتماعی استان درصدد ساماندهی و اموزش این افراد برآمده تا به صورت سازماندهی شده و مستمر در محافل مختلف حضور پیدا کرده و به جهاد تبیین بپردازند.
این طرح با عنوان «سفیر امید» قرار است در راستای جهاد تبیین و تربیت جهادگران در این زمینه اجرا شود و اقشار مختلف به ویژه جامعه دانشگاهی و حوزوی و نخبگان می‌توانند حضور داشته باشند.

سیدجعفر امامیان، دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به اینکه امر مقام معظم رهبری در زمینه جهاد تبیین یک وظیفه است و هر چقدر که ما در این زمینه غفلت کردیم بیشتر ضرر کردیم، اظهار داشت: بر همین اساس با برخی از افراد و دستگاه‌های مرتبط همفکری و مقرر شد در کاری جمعی جریان جهادی در حوزه تبیین اجرا شود.

وی با بیان اینکه طرحی با عنوان "سفیر امید" در زمینه اعزام مجاهدان جهاد تبیین به مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد و سایر مکان‌های مورد نیاز تدوین شده است، عنوان کرد: حوزویان، دانشجویان و اساتید دانشگاه و سایر اقشار علاقه‌مند به حوزه جهاد تبیین می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.

امامیان گفت: مرکز راویان جهاد تبیین با هدف تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی، مبارزه با تطهیر پهلوی، افول آمریکا، امیدآفرینی، دشمن‌شناسی و پاسخ به شبهات روز به همت جهادگران جنگ نرم استان کرمانشاه تشکیل شده است.

وی افزود: اجرای طرح سفیر امید در راستای رسیدن به اهداف این مرکز با اولویت کاهش گسست بین نسل‌ها آغاز شده و امید است با همکاری و همراهی حوزویان و دانشگاهیان، دغدغه‌مندان اجرای فریضه تبیین و دستگاه‌های فرهنگی استان با کیفیت هر چه مطلوب‌تر به سرانجام برسد.

امامیان با بیان اینکه طرح سفیر امید با هدف توانمندسازی و اعزام راویان جهادگران تبیین اجرا می‌شود، گفت: این طرح شامل مراحلی است که مرحله نخست دعوت از جهادگران تبیین با انتشار اعلان، ارسال پیامک، تماس تلفنی با فرهیختگان و چهره‌های توانمند عرصه جهاد تبیین در حال اجرا است.

وی افزود: در مرحله ثبت‌نام جهادگران، داوطلبان می‌توانند جهت ثبت‌نام، نام خود را به شماره 300007732005902 پیامک کرده و پس از دریافت آدرس درگاه ثبت‌نام به نشانی yun.ir/safir_omid می‌توانند با ثبت مشخصاتف علاقه‌مندی خود را جهت شرکت در این طرح اعلم کنند.

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی کرمانشاه با اشاره به مرحله پایش و سنجش توانمندی علاقه‌مندان گفت: ثبت‌نام کنندگان در طرح سفیر امید از طریق مصاحبه حضوری پایش شده و پس از تأیید نهایی به دوره دعوت می‌شوند.

وی افزود: در مرحله بعد جهادگران با حضور در کارگاه‌های علمی و تعاملی توسط اساتید برجسته کشوری به موضوعاتی همچون اصول تبیین، جنگ‌شناختی در پلتفرم‌ها، شیوه‌های ارتباط مؤثر و زبان بدن، افول آمریکا، مقابله با تطهیر پهلوی، کارآمدی نظام و امیدآفرینی، کارآمدی اقتصادی، تبیین در نهج‌البلاغه و انقلاب اسلامی مسلط می‌شوند.

امامیان گفت: در نهایت جهادگران تجهیز شده براساس برنامه منظم و با هماهنگی دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه به مساجد، دانشگاه‌ها، مدارس و غیره اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون حدود 200 نفر در این طرح شرکت کرده‌اند عنوان کرد: داوطلبان باید توانمندی ارائه و میدان‌داری در حوزه جهاد تبیین را داشته باشند و از دستگاه‌های مرتبط درخواست می‌شود دغدغه‎‌مندان را به ما معرفی کنیم.

امامیان افزود: امید داریم همایش توجیهی اولیه ششم بهمن‌ماه و بعد از آن کارگاه های مستمر حضوری و غیرحضوری برگزار شود و بعد از آن بتوانیم از ظرفیت این افراد به صورت مستمر در مجامع مختلف استفاده کنیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark