توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 35411
سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۰
رژیم سعودی جلاد استخدام می کند!+عکس
در عربستان اشتغال در حرفه جلادی مستلزم هیچ استعداد و توانایی نیست، و جلاد فقط باید گردن اعدامی‌ها را با شمشیر قطع کند یا دست و پای مجرمین دیگر را ببُرد.
به گزارش خط نیوز به نقل از ابنا، رژیم سعودی برای استخدام ۸ مأمور اعدام، در پرتال مشاغل خدمات مدنی این کشور، آگهی به کار گیری منتشر کرده است.

انتشار این اطلاعیه، بیانگر آن است که رژیم سعودی برای گردن زدن تعداد زیادی از محکومان نیاز به جلادهای بیشتری دارد.

در عربستان اشتغال در حرفه جلادی مستلزم هیچ استعداد و توانایی نیست، و جلاد فقط باید گردن اعدامی‌ها را با شمشیر قطع کند یا دست و پای مجرمین دیگر را ببُرد.


در آگهی منتشر شده آمده است متقاضان این شغل به تخصص خاصی نیاز ندارند.

بر اساس این آگهی، وظیفه مأموران اعدام علاوه بر بریدن سر قاتلان، متجاوزان، قاچاقچیان مواد مخدر، قطع اعضای بدن سارقان خواهد بود.

این احکام در عربستان سعودی در بین مردم و با شمشیر اجرا می‌شود.

عربستان سعودی روز یک‌شنبه (۲۷ اردیبهشت) یک شهروند پاکستانی را به جرم قاچاق مواد مخدر گردن زد. از آغاز سال جدید میلادی ۸۴ نفر در عربستان اعدام شده‌اند.


دیده‌بان حقوق بشر افزود: ۸۵ نفر در سال ۲۰۱۵ در عربستان اعدام شدند و ۸۸ نفر نیز سال ۲۰۱۴ اعدام شده بودند.

اعدام شمار قابل توجهی از اتباع و کارگران خارجی در عربستان موجب اعتراض سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر شده است.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: نیمی از اعدامی‌ها عربستانی و بقیه اتباع پاکستان، یمن، سوریه، اردن، هند، اندونزی، میانمار، چاد، اریتره، فیلیپین و سودان هستند.


بر اساس این گزارش، تعداد اعدامی‌ها در عربستان افزایش یافته است ولی مسؤولان علت آن را بیان نمی‌کنند، و کار‌شناسان معتقدند که علت این امر استخدام قضات بیشتر برای رسیدگی به پرونده‌های موجود در دادگاه‌های استیناف است.
 
Share/Save/Bookmark