توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65885
چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۷
استاندار کرمانشاه:
حمایت از تولید راه نجات کشور است
استاندار کرمانشاه گفت: برای تحقق شعار سال به عنوان راهبردی مهم در ایجاد توسعه پایدار و افزایش اشتغالزایی اهتمام جدی داریم و با استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن و در عمل مانع زدایی و پشتیبانی از تولید را انجام خواهیم داد.
حمایت از تولید راه نجات کشور است
به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی به معادن شهرستان گیلانغرب از اهتمام جدی وزارت صمت و پیگیری صنعت، معدن و تجارت استان نیز برای پشتیبانی از تولید تشکر کرد و افزود: این پروژه به طول ۱۰ کیلومتر که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مجری آن است؛ راه دسترسی مستقیم به ۱۵ معدن بیتومین شهرستان گیلانغرب را فراهم می کند.

وی اظهار داشت: حمایت از تولید راه نجات کشور است و همه باید پای کار بیایند تا ضمن تسهیل امور تولیدکنندگان و اصلاح فرآیندها زمینه پشتیبانی موثر نیز فراهم و تسریع در انجام کارها در اولویت قرار گیرد.

وی در ادامه ضمن ادای احترام به شهدای والامقام دفاع مقدس در محل یادمان مطلع الفجر، از مردم گیلانغرب به عنوان الگو و نماد مقاومت ایستادگی و مقاومت برای عزت و سربلندی نظام و انقلاب قدردانی کرد.

راه دسترسی معادن گیلانغرب با ۱۵ میلیارد تومان ساماندهی می‌شود

فرماندار گیلانغرب نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: ۲۲ کیلومتر راه دسترسی بین معادن این شهرستان توسط سازمان گسترش معادن کشور با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار احداث، بهسازی و آسفالت می‌شود.«کوروش محمودیان» افزود: با پیگیری های انجام گرفته این امر نهایی و قرارداد آن منعقد شده و عملیات اجرایی آن امروز آغاز شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه نیز گفت: این استان از حیث معادن قیرطبیعی، رتبه نخست در بین استان های کشور را با ۷۵ درصد ذخایر در اختیار دارد.

«محسن دارابی» افزود: شهرستان گیلانغرب با ۹۰ درصد بیشترین حجم ذخایر کشور را دارا است که ظرفیت استخراج واقعی قیرطبیعی از معادن این شهرستان سالیانه ۹۰ هزار تن است.

وی اضافه کرد: تعداد ۲۴ معدن ثبت شده در شهرستان گیلانغرب وجود دارد که ۱۴ مورد آن با ۳۰۰ فرصت شغلی هم اکنون فعال است.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.
Share/Save/Bookmark