توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65570
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰
سیاست «حبس‌زدایی» مشمول جرائم امنیتی نمی‌شود
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: سیاست حبس‌زدایی و زندان‌زدایی شامل جرائم مخل امنیت اجتماعی و روانی مردم نمی‌شود؛ دستگاه قضایی در این خصوص با مسامحه برخورد نمی‌‌کند.
سیاست «حبس‌زدایی» مشمول جرائم امنیتی نمی‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: در چند ماه اخیر افزایش مختصری در بحث تیراندازی داشته‌ایم که در این رابطه با نیروی انتظامی در تأمل هستیم و از اقدامات نیروی انتظامی تمام قد دفاع می‌کنیم و برخوردهای قانونی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: سیاست قوه قضائیه بر حبس‌زدایی و زندان‌زدایی است، ولی این مقوله شامل جرائم مخل امنیت اجتماعی و روانی مردم نمی‌شود و در این خصوص با مسامحه برخورد نمی‌‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: در قانون مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات سال 1390 استفاده از سلاح گرم، سرد، اسپری‌های فلفلی، شوکرها و... در ردیف‌ هم با مجازات‌های متفاوت سنگین آمده که به میزان اسلحه مورد استفاده، در دادگاه‌های عمومی و انقلاب بررسی می‌شود.

وی تصریح کرد: گاها دیده می‌شود شهروندان برای قدرت‌نمایی یا بر اثر یک اختلاف جزیی از اسلحه استفاده می‌کنند که این جرم است و قطعا برخوردها لازم صورت می‌گیرد و مجازات‌های سنگینی برای قاچاقچیان و استفاده‌کنندگان آن در قانون تعریف شده ولی برخورد کافی نیست باید فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

کرمی ادامه داد: مرزی بودن استان و علاقه مردم به نگهداری اسلحه و عدم داشتن فرهنگ در استفاده از آن سبب شده به هر گونه اختلاف جزئی به امنیت اجتماعی استان لطمه وارد شود.
Share/Save/Bookmark