توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65456
چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹
مدیرکل هواشناسی کرمانشاه:
سامانه بارشی از اواخر هفته وارد کرمانشاه می شود
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: از اواخر هفته سامانه بارشی جدید وارد استان کرمانشاه می شود و با بارش باران و رعد و برق همراه است.
سامانه بارشی از اواخر هفته وارد کرمانشاه می شود
محمد خسروی مدیر کل هواشناسی استان کرمانشاه بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هوای استان کرمانشاه امروز نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و در برخی نقاط، بیشتر نواحی شمالی و نیمه شرقی استان کرمانشاه با رگبار باران و احتمالاً رعدوبرق خواهد بود.

وی افزود: در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۸ و ۲۹ آبان) پدیده جوی قابل توجهی برای سطح استان پیش بینی نمی‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به عبور سامانه‌ای بارشی از جو منطقه طی روزهای جمعه و شنبه (۳۰ آبان و اول آذر ماه)، تصریح کرد: به تناوب گذر این سامانه سبب وزش باد و بارندگی همراه با رعدوبرق در سطح استان خواهد شد.

خسروی یادآور شد: شرایط ناپایدار در روز شنبه (اول آذر) نمود بیشتری داشته با آبگرفتگی معابر عمومی و در برخی نقاط احتمالاً با سیلاب‌های محلی نیز همراه خواهد شد.

وی با اشاره به بارش باران و وقوع دیگر ناپایداری‌های جوی بخصوص از اواخر هفته، بیان کرد: بهتر است گلخانه داران از استحکام سازه‌ها اعم از شیشه‌ای و نایلونی اطمینان حاصل نمایند.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه ادامه داد: توصیه می‌گردد بعد از برداشت محصولاتی نظیر پیاز و سیب زمینی نسبت به کیسه گیری و انتقال به جایگاه مناسب با دما و رطوبت مطلوب تا زمان عرضه به بازار مبادرت شود.
Share/Save/Bookmark