توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65845
شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱
توليد پشتيباني و مانع زدايي را با محتوا سازي رسانه ايي حمايت كنيم
توليد پشتيباني و مانع زدايي را با محتوا سازي رسانه ايي حمايت كنيم
به گزارش خط نیوز ـ به بهانه ي آغاز سال نو و حمايت از شعار سال در بخش توليدات رسانه ايي با يكي از تهيه كنندگان رسانه ي ملي به گفتگو نشستيم.
ضمن سلام و تبريك سال نو خودتان را معرفي كنيد و بفرمايد چه مدت است در بخش تهيه كنندگي تلويزيون مشغول به كار هستيد.
- به نام هنرمند هستي ساز و متحول كننده ي قلب ها و دلها - بنده نسترن تركمن هستم و بيش از پانزده سال است در بخش تهيه كنندگي تلويزيون در رسانه ي ملي در حال فعاليتم.
در جمله بهار را تعريف كنيد؟
-سوال سختي پرسيديد بهار در يك جمله تعريف نمي شود.
بهار حامل بزرگترين پيام به جهانيان است و آن پيام اين است كه :
هرگاه فرصتي براي تحول داريد بهترين و عالي ترين تحولات را از خدا بخواهيد.
از تحول گفتيد به نظر شما توليد محتواي رسانه ايي در كشور ما چقدر نيازمند تحول است؟
- ببينيد افكار عمومي تصور مي كنند هر آنچه رهبر معظم انقلاب بيان مي فرمايند تنها در حوزه سياسي و اجتماعي قابل تحليل است اما به نظر من يكي از مهم ترين بسترهاي تحليل آن مي تواند در بخش فرهنگي باشد.
وقتي حضرت آقا مي فرمايد براي حل مشكلاتمان نگاهمان به داخل باشد يك نقطه ي تحول ساز را هدف قرار مي دهد شما همين جمله را در بخش رسانه ايي در استان كرمانشاه بررسي كنيد ببينيد چقدر سوژه ي بكر و زيبا داريم كه از نگاه رسانه اي ها مغفول مانده و گاه به فراموشي سپرده شده از خاندان هاي بزرگ و موثر تا منابع عظيم گردشگري و هنر از ارزش هاي دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت تا شهيدان عزيز مدافع حرمين شريفين و مسير نوراني راه كربلا كه هركدام دستمايه هايي هستند كه مي توانند خوراك رسانه اي مقتدرانه و موثري براي اهالي رسانه باشند حال به فراخور استان هاي كشور اين دستمايه ها همچنان وجود دارد و بخاطر كم توجهي و بي توجهي هاي ما شاهديم گاهي در تيررس هجمه ي رسانه ها قرار مي گيريم.
شما درباره سوژه ها و دستمايه هاي فيلم سازي در استان گفتيد خودتان چقدر به اين مورد توجه كرده ايد؟
- با افتخار مي گويم تمام سوژه هاي مستند سازي كه انتخاب كرده ام از توانمندي هاي بومي استان كرمانشاه بوده و هست و به نظر خودم زوران به عنوان مستندي فاخر كه در سينماي بين الملل نيز عناوين مهمي كسب كرده است از بهترين مستندهاي توليد شده ي اين بخش است.
چرا كه سوژه ي ورزش زورخانه ايي داراي يك جريان فرهنگي است همچنين يك ورزش محبوب و دوست داشتني براي همه ي ايرانيان است و داراي بن مايه هاي اعتقادي نيز مي باشد و از همه مهم تر مردم استان كرمانشاه از قديم الايام داراي روحيه ي پهلواني و علاقه مند ورزش زورخانه ايي بودند و ورزشكاراني مثل حسين گلزار ، علي اصغر گرد و گرداني ها در ادوار گذشته وخوش اندام ها و بسياري از ورزشكاران اين حرفه كه حافظه ام براي ذكر نامشان ياري نمي كند از مفاخر اين ورزش هستند و در مستند زوران نيز جوانمردانه تيم ما را ياري كرده اند.
فرصت را مغتنم مي شمارم و دراين فرصت از آنان نيز قدرداني مي كنم.
سخن پاياني؟
- همه ي نهادها ادارات و ارگان ها بايد دست ياري رسانه ي ملي را بفشارند و باور كنند امروز و در دنياي امواج و رسانه مهم ترين نيازمندي ما براي صدور انقلاب اسلامي توليد محتواي رسانه ايي است.
همچنين از شما هم به عنوان زحمت كشان اين عرصه تشكر مي كنم و ممنونم از وقتي كه براي اين گفتگو به من اختصاص داديد.
Share/Save/Bookmark