توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 67668
چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷
اعترافات ضدآمریکایی ترامپ به فاصله ۳ روز:
به «ملت گدا» تبدیل شده‌ایم/ آمریکا به زانو درآمده/ دیگر مورد احترام نیستیم
رئیس‌جمهور سابق آمریکا اظهار داشت ایالات متحده به یک «ملت گدا» تبدیل شده که از کشورهای دیگر انرژی گدایی می‌کند.
به «ملت گدا» تبدیل شده‌ایم/ آمریکا به زانو درآمده/ دیگر مورد احترام نیستیم
به گزارش خط نیوز به نقل از جهان نيوز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا روز سه شنبه در جمع هوادارانش گفت که آمریکا به یک «ملت گدا» تبدیل شده است که از دیگر کشورها انرژی گدایی می‌کند.

ترامپ در سخنرانی خود در اجلاس «اول آمریکا» گفت: «کشور ما به زانو درآمده است، به معنای واقعی کلمه به زانو در آمده است. تورم بالاترین تورم در 49 سال گذشته است - 9.1 درصد. بسیاری از مردم فکر می کنند که بسیار بالاتر از این است. قیمت بنزین به بالاترین حد در تاریخ کشورمان رسیده است. ما به یک ملت گدا تبدیل شده‌ایم که برای انرژی به کشورهای دیگر سر می‌زند.»

ترامپ گفت که ایالات متحده در آستانه یک انتخابات میان دوره ای تاریخی است و آمریکایی ها سلطنت شکست خورده رئیس جمهور جو بایدن، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر اکثریت سنا را سرانجام رد خواهند کرد.

رئیس جمهور جنجالی سابق آمریکا گفت که به شدت معتقد است که یک نامزد جمهوری خواه رئیس جمهور بعدی ایالات متحده در سال 2024 خواهد شد. ترامپ اما نگفت که آن شخص چه کسی خواهد بود.

از نظر ترامپ، اولویتی بالاتر از ایمن سازی مجدد خیابان ها و کنترل مرزهای آمریکا از طریق توقف مهاجران غیرقانونی، قاچاق مواد مخدر و جنایتکاران وجود ندارد.

ترامپ پیشتر نیز در اوایل ماه ژوئیه در مصاحبه ای گفته بود که تصمیم خود را برای شرکت در انتخابات 2024 گرفته است و تنها سوال باقی مانده این است که آیا تصمیم خود را قبل یا بعد از رای گیری میان دوره ای در ماه نوامبر اعلام کند یا خیر.

رقابت ترامپ برای انتخابات اتی در آمریکا در حالی شدت گرفته است که کمیته 6 ژانویه در حال برگزاری جلسات متعدد رسیدگی به پرونده حمله طرفداران ترامپ به کنگره در سال 2021 است.

ترامپ پیش از این بارها اعلام کرده بود که در انتخابات 2024 به عنوان نامزد مستقل ریاست جمهوری شرکت خواهد کرد اما زمان اعلام این خبر را مشخص نکرده بود.

از سوی دیگر، اغلب نامزدهای ریاست جمهوری تا یک سال پیش از انتخابات، اعلام نامزدی نمی کنند تا زمان رقابت های انتخاباتی به حداقل برسد، اما ترامپ قصد دارد بسیار زودتر از موعد این کار را انجام دهد.آمریکا از بسیاری جهات جوک شده است
«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک سخنرانی به شدت از سیاست‌های «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا انتقاد کرد و گفت که آمریکا به «جوک» تبدیل شده است.

ترامپ شنبه شب در جمع هوادارانش در شهر «تامپا» واقع در ایالت فلوریدا گفت: «ما کشوری هستیم که دیگر مورد احترام نیست و کسی در سراسر دنیا به حرفمان گوش نمی‌دهد. ما کشوری هستیم که از بسیاری جهات جوک شده است و ما کشوری هستیم که با آزادی، مساوات و مذهب دشمن است.»

او در این سخنرانی بار دیگر به صورت تلویحی اشاره کرد که ممکن است برای انتخابات ریاست‌ جمهوری سال ۲۰۲۴ نامزد شود. ترامپ گفت: «من دو بار نامزد شدم و دو بار برنده شدم در انتخابات دوم عملکرد بهتری نسبت به بار اول داشتم و نسبت به سال ۲۰۱۶ میلیون‌ها میلیون رأی بیشتری به دست آوردم. ممکن است یک بار دیگر لازم باشد این کار را انجام دهیم.»

ترامپ در بخش دیگری از اظهاراتش از جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا به شدت انتقاد کرد. او گفت: «کاری که ما در افغانستان انجام داده‌ایم از همه شرم‌آورتر است و لحظه‌ای وحشتناک در تاریخ آمریکا است. من به این اعتقاد دارم.»

انتقاد از سیاست‌های بایدن در قبال ایران بخش دیگری از سخنرانی رئیس‌جمهور سابق آمریکا بود. او گفت: «حکومت ایران اکنون بیش از هر زمان دیگری به بمب اتمی نزدیک شده است؛ اگر همین حالا بمب نداشته باشند».

ترامپ در سخنرانی خود در جمع محافظه کاران در تامپا فلوریدا مدعی شد: «گزارشها را بخوانید، آنها مواد غنی شده مورد نیاز خود را دارند. و می توانند در مدت زمان بسیار کوتاهی سلاح هسته‌ای داشته باشند. من در مورد چند ماه یا کمتر صحبت می کنم و ممکن است همین حالا هم یکی داشته باشند.»

ادعاهای ترامپ علیه ایران در حالی مطرح شد که تهران بارها ادعاهای کشورهای غربی درباره وجود جنبه‌های نظامی در برنامه هسته‌ای خود را رد کرده است.
Share/Save/Bookmark