توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 71258
يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۵
خواسته رئیسی قبل از شروع مناظره چه بود؟
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکیدبر اینکه رییس‌جمهور فقید یک رییس کارآمد قرآنی، مدیر و مدبر با کفایت بود،تصریح کرد: شهید رئیسی تندیسی از اخلاق اسلامی بود که فاصله بین دولت و مردم را کم کرد.
خواسته رئیسی قبل از شروع مناظره چه بود؟
به گزار خط نيوز به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور قرآنی و همراهان ایشان که از سوی جامعه قرآنی کشور در حسینیه الزهرإ برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور جامعه قرآنی در این مراسم و برگزارکنندگان این برنامه، گفت: از برادران و خواهران ایمانی خودم به خاطر برپایی این جلسه معظم که در بزرگداشت، تعظیم و تکریم رئیس‌جمهور شهید و عزیز، انقلابی، مکتبی و پرکار و همراهان و رفقای معظم و مکرم ایشان برقرار شده است قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: ما عزیزی را از دست دادیم که در این مدت کوتاه، در مورد آن بسیار شنیدیم، خواندیم، دیدیم و لذا نیاز به تشریح بیشتری در این جمع نورانی ندارد، چراکه همگی از کسانی هستند که از دور و نزدیک شاهد فعالیت‌های ایشان بوده‌اند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: رئیس‌جمهور عزیزمان در کنار همه ویژگی‌های که داشت، یک انسان قرآنی بودند و حتی مجموعه منزلشان را در اختیار قرآن قرار داده بودند. فضایی که رئیس‌جمهور شهید در تمام دوره فعالیت‌شان در سال‌های قبل و در این دوره فشرده در ریاست دو قوه قضائیه و مجریه داشتند، تماماً دلدادگی به قرآن و اهل بیت بود و همین موجب شد تا چنین جوشش‌ها و اتفاقات مهمی رخ دهد.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور ما یک رئیس کارآمد قرآنی، مدیر و مدبر باکفایت بود، تصریح کرد: به عنوان مثال اگر شما آستان قدس رضوی را بعد و قبل از مدیریت ایشان مقایسه کنید، متوجه اقدامات عمیق و بزرگ ایشان در این عرصه خواهید شد. شهید رئیسی فعالیت‌های آستان قدس رضوی را وارد فعالیت‌های اجتماعی وزینی کرد و حوزه خادمی را به تمام نقاط کشور تسری داد و همچنین صدها فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به مجموعه فعالیت‌های آستان اضافه کرد.

وی با بیان اینکه شهید رئیسی در کمتر از سه سال در همه شاخص‌ها یک جهش بزرگ را در آستان قدس ایجاد کرد، گفت: در طول دو سال و نیم فعالیت ایشان در قوه قضائیه، سرمایه اجتماعی آن را به بالای ۷۴ رساند. ایشان طرح تحول قضائی را در قوه ایجاد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه شهید رئیسی یک مدیر کارآمد بود، گفت: مدیر کارآمد یعنی در کلان بیاید و یک تحول و تغییرات مهم و حرکت رو به جلو را ایجاد کند. فضای مدیریتی ممتاز، قوی و امین را از ایشان شاهد بودیم و همین رفتارها باعث می‌شود تا با شهادت ایشان هم فضای عمومی اینگونه همراه بوده و شاهد انسجام اجتماعی در سراسر کشور باشیم.

اسماعیلی با بیان اینکه رئیس‌جمهور کم‌نظیری را از دست دادیم و مردم ایران حق دارند اینگونه برای ایشان سوگواری و عزاداری کنند، گفت: وقتی نتایج نظرسنجی مرکز رصد ملی کشور را درباره میزان محبوبیت آیت‌الله رئیسی اعلام کردم، بسیاری از رسانه‌های خارجی با فضای آلوده رسانه‌ای خودشان اظهار تعجب کردند و از این رو این آمار در تلویزیون به صورت رسمی منتشر شد.


وی ادامه داد: بر اساس نتایج این نظرسنجی ۹۳ درصد مردم متأثر و ناراحت از این اتفاق تأسف‌بار بودند و ۸۶ درصد تمام آن شب را نگران حال رئیس‌جمهور خود بودند. آقای رئیس‌جمهور فاصله بین دولت و مردم را برداشت و شخصیتی بود که شب و روز نمی‌شناخت و همه آرزوها و آحاد ما را از یک رئیس‌جمهور تراز انقلاب برآورده کرد و به همین جهت خدا به ایشان عزت داد و این محبت را خدا در دل مؤمنین انداخت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تقید ایشان به مناسک و مسائل معنوی بسیار عجیب بود، گفت: در شب مناظره انتخابات ریاست جمهوری در عصر جمعه از من خواست که زیارت عاشورا بخوانم. گویی قرار بود فردای آن روز وارد فضای بی‌اخلاقی و توهین شود و به یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفته بود که به خاطر گناهی که مرتکب شدی طلب مغفرت می‌کنم و ما امروز در سوگ چنین انسان اندیشمند، فرزانه و بزرگی هستیم.

اسماعیلی در پایان، شهید رئیسی را تندیسی از اخلاق اسلامی دانست و اظهار کرد: هر آنچه شنیده و خوانده بودیم در سلوک آیت‌الله رئیسی دیدیم و این مسئولیت برای ما که سال‌ها هم‌نفس ایشان بودیم، مضاعف است.
Share/Save/Bookmark