توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 65796
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱
اولین دستگاه "اکمو" وارد کرمانشاه شد
مدیر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از تحویل اولین دستگاه اکمو استان به بیمارستان امام علی(ع) خبر داد.
اولین دستگاه "اکمو" وارد کرمانشاه شد
دکتر تورج شیرزادیان اظهار کرد: با توجه به تخصیص یک دستگاه اکمو از محل کمکهای سازمان بهداشت جهانی مربوط به پروژه ICERP به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، با پیگیریهای مستمر این دستگاه بسیار مهم به مرکز آموزشی درمانی امام علی(ع) تحویل شد.

وی افزود: اکمو «اکسیژناسیون غشایی برون‌پیکری» وسیله ای است که برای حمایت قلبی و تنفسی خارج از بدن با هدف احیای قلبی-تنفسی فرد بیماری که سیستم گردش خون و تنفس وی نمی‌تواند اکسیژن کافی برای ادامه حیات را فراهم کند به کار می‌رود.

شیرزادیان تصریح کرد: در طول مدت استفاده از دستگاه، ارگان آسیب دیده فرصت پیدا کرده و عملکرد طبیعی خود را بازیافته و یا مورد پیوند قرار می گیرد.

مدیر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در واقع اکمو زمانی برای فرد بیمار استفاده می شود که تمامی اقدامات درمانی ممکن صورت گرفته ولی علیرغم آن حداقل 80 درصد احتمال دارد که بیمار جان خود را از دست بدهد.

شیرزادیان یادآور شد: با هماهنگی انجام شده عملیات نصب، راه اندازی و آموزش این دستگاه امروز(چهارم اسفند) با حضور متخصصین و کارشناسان مربوطه در مرکز آموزشی درمانی امام علی( ع) انجام می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارزش ریالی تقریبی این دستگاه حدود 25 میلیارد ریال می باشد.
Share/Save/Bookmark