توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66165
دوشنبه ۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴
نتایج روز ششم پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو؛
خسروانی؛ چهارمین طلایی کاروان ایران/ رضی در وزنه‌برداری برنز گرفت/ شجاعی از کسب مدال در تیراندازی بازماند
ششمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با کسب مدال طلا توسط امیر خسروانی در پرش طول و مدال برنز توسط سامان رضی در وزنه‌برداری، عنوان ششمی رقیه شجاعی در تیراندازی و شکست تیم ملی بسکتبال با ویلچر و بانوی کماندار ایران در کامپوند پیگیری شد.
خسروانی؛ چهارمین طلایی کاروان ایران/ رضی در وزنه‌برداری برنز گرفت/ شجاعی از کسب مدال در تیراندازی بازماند
به گزارش خط نيوز: در ششمین روز از بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو، ورزشکاران ایران امروز (دوشنبه) در رشته‌های تیراندازی، دوومیدانی، وزنه‌برداری، تیراندازی با کمان، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته به مصاف حریفان رفته و می‌روند.

نتایج و برنامه رقابت نمایندگان ایران در روز ششم (دوشنبه) به شرح زیر است:

* بسکتبال با ویلچر:
تیم ملی ایران در پنجمین بازی در مرحله گروهی از ساعت 7 صبح برابر آلمان گرفت و با نتیجه 56 بر 53 شکست خورد و از صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی بازماند.

در کوارتر اول دو تیم عملکرد برابری داشتند، هر چند که آلمان 16 بر 13 به پیروزی رسید. جدال در کوارتر دوم نیز برابر بود، اما آلمانی‌ها یک امتیاز بیشتر گرفتند و 13 بر 12 پیروز شدند تا نیمه اول 29 بر 25 به پایان برسد.

در کوارتر سوم انتظار می‌رفت که ایران اختلافش را با حریف کمتر کند، اما نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه عملکرد ضعیف‌تری از تیم کشورمان مشاهده شد تا نتیجه 18 بر 8 رقم بخورد.

در کوارتر چهارم عملکرد بسیار خوبی از تیم ایران رقم خورد، اما برد 20 بر 9 کافی نبود و تیم کشورمان 56 بر 53 باخت.

* وزنه‌برداری:
سامان رضی ملی‌پوش دسته 107- کیلوگرم کشورمان ساعت 6:30 به روی تخته و با وزنه‌بردارانی از مالزی، مکزیک، آمریکا، مغولستان، عراق، گرجستان و جمهوری آذربایجان رقابت کرد.

رضی در تلاش اول موفق به مهار وزنه 231 کیلوگرمی نشد، اما در تلاش دوم جبران کرد و همین وزنه را به طور صحیح مهار کرد. او در تلاش سوم وزنه 233 کیلوگرمی را انتخاب کرد، اما موفق به بلند کردن صحیح آن نشد و در نهایت با رکورد 231 کیلوگرم در رده سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.

در این رقابت نماینده مغولستان با 245 کیلوگرم رکورد پارالمپیک را شکست و قهرمان شد و وزنه‌بردار مالزیایی با 237 کیلوگرم در رده دوم ایستاد.


* دوومیدانی:
امیر خسروانی در پرش طول T12 رقابت خود را از ساعت 5 صبح با ورزشکارانی از جمهوری آذربایجان (2 نفر)، آلمان، کوبا (2 نفر)، سوئد (2 نفر)، ازبکستان و بلاروس آغاز کرد.

ملی‌پوش کشورمان در پرش اول مرتکب خطا شد، اما در پرش دوم رکورد 7.21 متر را به ثبت رساند که بهترین رکورد شخصی‌اش نیز بود. خسروانی در پرش‌های سوم و چهارم و پنجم رکوردهای 7.01 متر، 6.92 متر و 6.86 متر را ثبت کرد. وی در تلاش ششم 6.72 متر پرید و با توجه به بهترین رکوردش که 7.21 متر بود، صاحب مدال طلا شد.


* تیراندازی:
مسابقات تیراندازی ماده تفنگ بادی 10 متر R2 ایستاده در مرحله مقدماتی برگزار شد. در این رقابت رقیه شجاعی بانوی ملی‌پوش کشورمان با 20 حریف از کشورهای اسلواکی، چین، اوکراین، کره جنوبی (2 نفر)، چین (2نفر) ، سوئد، تایلند (2 نفر)، لهستان، اندونزی، آلمان، استرالیا، ترکیه (2 نفر) ، آمریکا، هند و بریتانیا (2 نفر) رقابت کرد.

شجاعی در این مسابقه که در مرکز تیراندازی آساکا برگزار شد و هر تیرانداز 60 تیر را شلیک کرد، 624.1 امتیاز به ثبت رساند و در رده چهارم قرار گرفت و موفق به صعود به فینال شد.

از میان 21 تیرانداز شرکت کننده و علاوه بر شجاعی، نمایندگان اسلواکی، کره جنوبی، اوکراین، چین (2 نفر)، هند و سوئد جواز صعود به فینال را کسب کردند.

فینال از ساعت 6:30 آغاز شد و شجاعی با 163 امتیاز در رده ششم ایستاد و از کسب مدال بازماند.


* تیراندازی با کمان:
فرزانه عسگری در مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های کامپوند انفرادی از ساعت 4:47 با «ماریا آندره‌آ ویرگیلیو» از ایتالیا رقابت کرد و با قبول شکست 136 بر 135 از صعود به جمع 8 کماندار برتر بازماند.


* بسکتبال با ویلچر:
تیم ملی ایران در پنجمین بازی در مرحله گروهی از ساعت 7 صبح برابر آلمان گرفت.
در کوارتر اول دو تیم عملکرد برابری داشتند، هر چند که آلمان 16 بر 13 به پیروزی رسید. جدال در کوارتر دوم نیز برابر بود، اما آلمانی‌ها یک امتیاز بیشتر گرفتند و 13 بر 12 پیروز شدند تا نیمه اول 29 بر 25 به پایان برسد.

* تیراندازی با کمان:
محمدرضا زندی در W1 انفرادی - مرحله یک هشتم نهایی از ساعت 13:51 با «جی لی» از چین - برگزاری مراحل یک‌چهارم نهایی تا فینال تا ساعت 16:15

* وزنه‌برداری:
منصور پورمیرزایی در دسته 107+ کیلوگرم - ساعت 14

* دوومیدانی:
الناز دارابیان در پرتاب دیسک F53 - ساعت 14:40
مهدی اولاد در پرتاب وزنه F11 - ساعت 15:16
نورمحمد آرخی در پرتاب وزنه F11 - ساعت 15:16

* والیبال نشسته:
ایران با برزیل در دومین بازی از گروه B - ساعت 16
Share/Save/Bookmark