توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 70768
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۹
رشد ۹۴ درصدی صادرات کالاهای اظهار شده در گمرک خسروی
ناظر گمرکات استان کرمانشاه از رشد ۹۴ درصدی ارزش و افزایش ۵۴ درصدی وزن صادرات کالاهای اظهاری گمرک خسروی در ۱۱ ماهه امسال خبر داد.
رشد ۹۴ درصدی صادرات کالاهای اظهار شده در گمرک خسروی
علی اصغر عباس‌زاده اظهار داشت: در 11 ماهه امسال 559 میلیون دلار کالای صادراتی به وزن یک میلیون و 95 هزار تن در گمرک خسروی اظهار و تشریفات گمرکی آن توسط کارکنان این گمرک در کوتاه‌ترین زمان به انجام رسیده است.

وی افزود: این میزان کالای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش رشد 94 درصدی و از حیث وزن افزایش 54 درصدی داشته است.

عباس‌زاده عمده کالاهای صادراتی اظهاری در گمرک خسروی را کلینکر سیمان، سنگ آهن، میوه و تره بار، کولر آبی، میلگرد آجدار، شمش و ورق فولادی، انواع کاشی و غیره عنوان کرد.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه گفت: صادرات کالاهای دیگر گمرکات کشور که از طریق گمرک خسروی به کشور عراق ارسال شده 256 میلیون دلار کالا به وزن 590 هزار تن بوده است.

عباس‌زاده افزود: میزان کالای صادراتی دیگر گمرکات کشور در 11 ماهه امسال از طریق گمرک خسروی به مقصد عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 42 درصد و از حیث وزن 48 درصد کاهش داشته است.

وی عمده کالاهای صادراتی عبوری از این گمرک را کاشی و سرامیک، سیمان سفید، تخم مرغ ،کیک و بیسکویت، شیشه جام و غیره عنوان کرد.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه در مجموع حجم کالاهای صادراتی اظهاری و عبوری از طریق گمرک خسروی در 11 ماهه امسال را 815 میلیون دلار به وزن یک میلیون و 685 هزار تن عنوان کرد و افزود: این میزان کالای صادر شده به عراق در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش رشد 12 درصدی و از لحاظ وزن کاهش 8 درصدی داشته است.
Share/Save/Bookmark