توصيه مطلب 
 
کد مطلب: 66916
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱
مراحل نظارتی قبل از استیضاح طی نشده/ زمان مناسبی برای استیضاح نیست
برخی از نمایندگان مجلس معتقدند دولت رئیسی چهار ماه مستقر شده و الان زمان مناسبی برای استیضاح وزرای دولت نیست. ضمن اینکه مراحل نظارتی قبل از استیضاح مثل تذکر و سوال طی نشده است.
مراحل نظارتی قبل از استیضاح طی نشده/ زمان مناسبی برای استیضاح نیست
به گزارش خبرنگار الف، این روزها در راهروهای مجلس زمزمه استیضاح پنچ وزیر شنیده می شود.

سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، سید احسان خاندوزی و زیر اقتصاد و دارائی، احمد وحیدی وزیر کشور، حجت عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان پنچ وزیری هستند که استیضاح در مورد آنها مطرح شده است.

خبرنگار الف به سراغ نمایندگان مجلس رفت و نظر آنها را در خصوص این استیضاح ها سوال کرد.

روح اله عباسپور نماینده بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی معتقد است که استیضاح وزرا در شرایط فعلی به صلاح مملکت نیست.

وی افزود: من معتقدم باید به دولت آقای رئیسی فرصت بیشتری داد و بعد قضاوت کرد.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: من با استیضاح وزرا در این شرایط مخالفم و هیچ استیضاحی را امضاء نکردم.

حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان ذاکر هم به خبرنگار الف گفت: مجلس ابزارهای نظارتی مختلفی دارد که استیضاح یکی از آنهاست. قبل از استیضاح، سوال از وزرا، تذکر شفاهی و کتبی از دیگر ابزارهای نظارتی نمایندگان است.

وی افزود: اگر نمایندگان از ابزارهای نظارتی قبل از استیضاح، استفاده کرده اما قانع نشدند، می توانند به سراغ استیضاح بروند. این در حالی است که در مورد وزرای فعلی این مراحل هنوز طی نشده است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: من هیچ استیضاحی را امضاء نکردم.

حسین حق وردی نماینده ملارد و شهریار در مجلس شورای اسلامی هم در گفتگو با الف ضمن مخالفت با استیضاح وزرا در شرایط فعلی گفت: هیچ کدام از این استیضاح ها را امضا نکردم چرا که معتقدم الان زمان مناسبی برای استیضاح نیست.

وی افزود: باید حداقل شش ماه به وزرا فرصت بدهیم تا فعالیت کنند و بعد ارزیابی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سلمی نماینده محلات و عضو هیئت رئیسه مجلس هم معتقد است که هیچ یک از این استیضاح ها جدی نیست.
Share/Save/Bookmark